Zhduken dy adoleshentet 16-vjeçare në Tiranë, u larguan më 1 janar nga shtëpia dhe s’janë khyer më

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy vajza adoleshente janë zhdukur nga data 1 janar në Tiranë. Policia bën me dije se 16-vjeçaret shoqe me njëra-tjetrën nuk janë kthyer më në banesë që prej ditës së parë të Vitit të Ri kur dhe kanë qenë për herë të fundit në banesë.

Janë dy familjarë që kanë bërë kallëzimin dhe Policia tashmë po punon për gjetjen e tyre.

“Më datë 01.01.2021, shtetasja A. A dhe shtetasi L. H, kallzojnë se janë larguar nga banesa dhe nuk janë kthyer vajzat e tyre të mitura 16-vjeçare, shoqe me njëra-tjetrën. U bë shpallja në kërkim dhe punohet për gjetjen e tyre”, thuhet në njoftimin e poicisë.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Do shkosh në mbledhjet e grupit parlamentar? Berisha sfidon vendimin e Bashës: Kur t’më teket

Lulzim Basha vendosi që ta përjashtonte Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD-së, por duket se ish-kreu i qeverisë...

Ibrahimovic: Jam më i miri në botë, Messi dhe Ronaldo nuk kanë asgjë më shumë se unë

Zlatan Ibrahimovic insiston se “Topi i Artë” i mungon atij. 39 vjeçari është gati për ndeshjen që Milani ka kundër Lazios në fundjavë, pasi...

Balla: Sa të kem forcën për tu marrë me politikë, unë jam një socialist

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i është përgjigjur të gjitha interpretimeve të bëra në adresë të tij ditët e fundit...

Berisha për Bashën: Dy persona më thanë se ai ka lobuar që të shpallem ‘non grata’

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se i kanë ardhur informacione nga persona në SHBA dhe në Tiranë se në procesin “non grata” ndaj tij...

Basha mbledh nesër paradite krerët e degëve të PD

PD është në futur në një stinë të nxehtë, ndonëse vjeshtë. Një ditë pas seancës konstituive të parlamentit, kreu i PD Lulzim Basha do...

Lajme të tjera

Web TV