Grupi i famshëm i vajzave rikthehet pas një dekade, pritet të firmosin marrëveshjen

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Grupi i famshëm i vajzave Pussycat Dolls do të rikthehet së shpejti. Sipas gazetës britanike “The Sun”, vajzat janë afër nënshkrimit të një marrëveshjeje të menaxhimit për të siguruar një të ardhme afatgjatë. Ky veprim do të thotë se grupi i famshëm me në krye, Nicole Scherzinger do të vijnë së shpejti me projekte të reja.

Edhe pse njoftuan rikthimin në skenën muzikore në 2019, grupit iu desh të riplanifikonte turneun e tyre të bashkimit dy herë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Një burim tha për gazetën se Pussycat Dolls janë në bisedime me kompaninë menaxhuese të Madonna dhe Britney Spears, Maverick si dhe disa firma të tjera të mëdha.

“Nicole pati menduar të krijonte muzikë solo vitin e kaluar dhe shkroi një seri këngësh. Koha ka kaluar dhe nuk ka ndonjë plan deri më tani për të ardhur si artiste solo. E gjithë fokusi i saj për momentin është tek Pussycat Dolls. Me gjysmën e grupit në Mbretërinë e Bashkuar dhe gjysmën në SHBA është e ndërlikuar, por ata janë të vendosura të lëshojnë disa këngë në 2021.”, tha burimi.
l.m/Fjala.al


Të fundit

Milan rikthehet në Champions League, Verona ‘djeg’ Napolin dhe shpëton Juven (Rezultatet)

Teksa lufta për titull dhe ajo për mbijetesë ishte mbyllur, në javën e fundit ishte në lojës Champions League,...

Tronditet Shijaku, shpërthim me lëndë plasëse pranë banesës së 36-vjeçarit

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur mbrëmjen e sotem në Shijak. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur pranë banesës së 36 vjeçarit O.V, por fatmirësisht...

Ky ishull në Greqi ju jep shtëpi, tokë dhe 500 euro në muaj për të jetuar atje

Nëse keni ëndërruar gjithmonë të largoheni nga shtëpia dhe të jetoni në një parajsë tokësore, atëherë ka ardhur shansi juaj: një ishull idilik grek...

1 mln injektime deri në qershor/ Mbi 4 mijë vaksinime sot, më shumë se 716 mijë nga fillimi i fushatës

Ka shkuar në më shumë se 717 mijë numri i vaksinimeve të kryera në vend kundër pandemisë së koronavirusit. Nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh”...

Fituesi i Eurovizion thith kokainë live gjatë spektaklit? Publikohet videoja që po bën xhiron e rrjetit

Një video e çuditshme po qarkullon në rrjet dhe bëhet fjalë pikërisht për artistin kryesor të gruopit italian që u shpallën fitues në Eurovizion...

Lajme të tjera

Web TV