Ish-ambasadori Arvizu kujton 21 janarin: Po sikur aty të ketë një bombë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadori i SHBA-ve, Alexandër Arvizu teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real Story’ ndau përjetimet e tij për protestën e 21 Janarit.

Ai ndau momentin e përjetimit të tij kur protestuesit hynë me një makinë në oborrin e Kryeministrisë.

“Policia pastaj iku. Çfarë kuptuam më vonë, ishte se Garda e Republikës ishte një organ tjetër nga Policia. Për dy orë kishte kaos nëpër rrugë. Në atë moment shumica e demonstruesve ishin shpërndarë, sepse kishte gra e studentë. Por kishin mbetur ndoshta vetëm ca qindra, të gjithë burra, dhe duke hedhur gjëra mbi policinë. Në momentin që po binte errësira, sepse ishte janar… nuk e kujtoj saktësisht momentin, por besoj ishte ora 4, ose 4 e gjysmë, kur protesta ishte zbehur, një makinë e bardhë po shtyhej nga protestuesit brenda oborrit të Kryeministrisë. Në ato momente po mendoja: “po sikur aty të ketë një bombë?”, tha Arvizu.

Të fundit

Humbje e thellë në zgjedhje/ Jep dorëheqjen Isa Mustafa

Isa Mustafa e ka dorëzuar dorëheqjen para strukturave të partisë pak minuta më parë, merr vesh Gazeta Express nga...

Xhaçka uron Albin Kurtin: Shqipëria do të jetë avokate e pakompromis e interesave të vëllezërve tanë kosovarë

Pas Taulant Ballës, ishte radha e ministres së Jashtme, Olta Xhaçkës, për të përshëndetur fitoren e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në zgjedhjet...

Tanzani, qeveria që trajton Covid me xhenxhefil në vend të vaksinave

Pa ilaçe ose vaksina, qeveria e Tanzanisë propozon ilaçe natyrore të bazuara në bimë kundër covidit dhe kjo vetëm sepse sipas saj virusi është...

U arrestua nga SPAK, rrëfehet babai i Enkeleida Hoxhës: Prokurori e mashtroi dhe e la shtatzënë, vajza nuk e njeh të atin, ku do...

Babai i gjyqtares së arrestuar për korrupsion Enkeleida Hoxha ka bërë një rrëfim për jetën e vajzës së tij. Në një intervistë për News 24,...

Projektligji “Për të huajt”, leje qëndrimi për pensionistët kur vërtetojnë se kanë të ardhura vjetore deri në 1.2 mln lekë

Projektligji “Për të huajt” është depozituar tashmë në Kuvend dhe është në procedurë diskutimi në komisionet parlamentare. Në total drafti sjell një sërë elementesh të...

Lajme të tjera

Web TV