Veliaj vendos lule ku u vranë 4 protestuesit në Bulevard: Drejtësia e re të ndreqë atë që se bëri dot drejtësia e vjetër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dhjetë vite më parë, 4 protestues të pafajshëm, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika do të humbisnin jetën nga plagët e marra nga zjarri i hapur nga policia dhe garda në Kryeministri, ku ministër i Brendshëm ishte Lulzim Basha.

Sot, Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, deputetë dhe qytetarë bashkë me familjarë të 4 viktimave, kanë vendosur lule në 4 vendet ku u vranë 4 protestuesit në Bulevard.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj thekson se 21 Janari është një ditë reflektimi për të mos harruar dhe për t’i kërkuar drejtësisë së re përgjegjësinë për të ndrequr atë që s’e bëri dot drejtësia e vjetër

“TË PAHARRUAR! 21 Janari është një ditë reflektimi për të mos harruar dhe për t’i kërkuar drejtësisë së re përgjegjësinë për të ndrequr atë që s’e bëri dot drejtësia e vjetër! #MosHarro #Drejtësi”, shkruan Veliaj.

Të fundit

Presidenti ktheu ligjin për “Taksat kombëtare të ndryshuar”, ministrja Denaj sqaron procedurat në Kuvend

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Anila Denaj, ka folur në Kuvend për dekretin e Presidentit Ilir Meta “Për kthimin...

Koronavirusi futet në SPAK dhe GJKKO/ Infektohet gjyqtarja dhe prokurori (EMRAT)

Koronavirusi ka shpërthyer edhe në SPAK dhe në GJKKO. Sipas informacioneve për mediat, është infektuar me koronavirus, gjyqtarja e Gjykatës së Posaçme Daniela Shirka si...

Rindërtimi/ Veliaj vizitë në Zall-Herr: Kemi përfunduar mbi 100 shtëpi, tani nisim me lagjen dhe rrugën e re

Ali Veshti, nga fshati Qinam i Zall-Herrit, ka hyrë në shtëpinë e re, të rindërtuar pas tërmetit të 26 Nëntorit, i cili e la...

Zgjedhjet në Kosovë/ Meta: Populli i mori vetë fatet e vendit në dorë, shembull i demokracisë

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur pjesëmarrjen e lartë në votime në zgjedhjet e Kosovës, duke thënë se populli mori fatet e vendit në dorë...

E pazakontë në parlament/ Deputeti nuk pranon të marrë fjalën, drejtuesja e seancës i fik mikrofonin

Një debat jo i zakontë ka ndodhur ditën e sotme në Parlamentin e Shqipërisë mes drejtueses së seancës plenare Vasilika Hysi dhe deputetit Erion...

Lajme të tjera

Web TV