Gjendet pa shenja jete në përrua një person në Devoll, Policia: Dyshohet të jetë emigrant i paligjshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

 

Një person është gjetur pa shenja jete nga banoërt e zonës në fshatin Grapsh të Devollit.

Policia njofton se nuk janë konstatuar shenja dhune në trupin e viktimës, po dyshohet se është emigrant i paligjshëm.

Nga ana tjetër sipas informacioneve paraprake dyshohet se personi në fjalë ka humbur jetën për shkaqe aksidentale.

Devoll/Informacion paraprak

Më datë 25.01.2021, rreth orës 10:20, në fshatin Grapsh, Devoll, në një përrua, është gjetur pa shenja jete nga banorët e zonës, një shtetas ende i paidentifikuar, i cili nga të dhënat e para dyshohet se mund të jetë emigrant i paligjshëm.

Nga kqyrja paraprake e trupit të tij, nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ky shtetas mund të ketë gjetur vdekjen për shkaqe aksidentale.

Trupi i pajetë do të dërgohet drejt morgut, ku pritet përgjigjja e ekspertizës mjekoligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Grupi hetimor, po punon për të identifikuar viktimën si dhe për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Të fundit

Ka 43 vite në Alaskë, biznesmeni shqiptar zbulon se e merr malli për fasule

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” ka patur intervista të shumta me shqiptarët që jetojnë në vendet e...

Hiqni dorë nga ilaçet, migrenën mund ta luftoni me këtë frut

Sëmundja e migrenës duket ndonjëherë se nuk ka shpëtim. E trashëgueshme, kjo sëmundje prek të rinj e të vjetër, duke i torturuar. Ilaçet jo...

Kërkojnë të lehtësojnë masat anti-Covid/ Shteti që do të testojë 2 herë në javë popullatën

Në Danimarkë janë të shqetësuar për variantin britanik të Covid, që është shfaqur në gjysmën e tamponeve pozitiv për koronavirus. Kopenhagen kërkon të lehtësojë masat...

Zbulohen personalitetet e njohura që do të vaksinohen kundër Covid-19 të dielën

Vaksinimi i personaliteve në moshë është kthyer në temë debati sot mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Meta e akuzoi këtë të fundit...

Patriarku i ri serb: Kosova është zemra e Serbisë

Patriarku i ri i Kishës Ortodokse Serbe, Porfirije, tha se për të dhe për Kishën në vend të parë do të jenë serbët e...

Lajme të tjera

Web TV