“Nuk mund ta mbaj më shumë…”/ Pipero braktis emisionin dhe largohet papritur nga studio

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero nuk e ka çuar deri në fund praninë e tij në emisionin OPEN në Top Channel. Ai ka qëndruar rreth 45 minuta dhe është larguar nga studio në mes të emisionit.

Kjo për shkak se Pipero sapo është shëruar nga koronavirusi dhe siç duket nuk është rikuperuar plotësisht.

Pipero: Faleminderit për ftesën, shpresoj që ritmi i pandemisë të bjerë sa më shpejt

Pipero u shpreh se u infektua 10 ditë pasi mori vaksinën, ndërsa tregoi se pati ankth dhe pagjumësi.

“Unë duhet të jem infektuar 10 ditë pasi mora vaksinën. Ditën që rezultova pozitiv bërë një serologji dhe kisha antitrupa, kisha një nivel të ulët. U infektova pasi doza e parë e vaksinës nuk të mbron plotësisht nga infektimi. Është rast  i rrallë të infektohesh kur krijon antitrupa. Ka më shumë se 7-8 që kam dalë negativ dhe tani jam mirë.

Kam patur ankth dhe pagjumësi, ishte një betejë. Tani jam edhe më i qetë edhe më i sigurtë. Eksperienca personale është një aset i vyer. Të gjithë biem dakord se përgjigjja ndaj COVID është tërësisht individuale. Asnjë pacient nuk i ngjan tjetërit”, tha Pipero më herët në Top Channel./Gazeta SHQIP

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV