Drejt zbardhjes vrasja e shqiptarit në Islandë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vijojnë hetimet për vrasjen e shqiptarit Armando Beqiri në Islandë. Mediat vendase raportojnë se policia dhe hetuesit kanë sekuestruar disa pamje të momentin të ekzekutimit të Beqirit, të cilat mund të ofrojnë një panoramë të qartë për atë që ka ndodhur të shtunën e kaluar.

Janë më shumë se 20 hetues që po merren me këtë çështje dhe krimi mund të zbardhet shpejt. Lidhur me këtë vrasje, në paraburgim janë më shumë se 10 persona, por afati për mbajtjen e tyre në qeli skadon sot.

Policia do të kërkojë nga gjykata që të arrestuarit të qëndrojnë në burg deri në përfundim të hetimeve. Të gjithë të dyshuarit janë marrë në pyetje, por ende policia kërkon të dhëna për t’i fajësuar plotësisht ata.

Shefi i policisë në Islandë, Margeir Sveinsson, në një deklaratë është shprehur se janë sekuestruar shumë të dhëna që mund të zbardhin krimit. Sipas tij gjatë kontrolleve në banesat e të dyshuarve janë sekuestruar kompjuterë dhe telefona.

Nga ana tjetër lidhur me këtë vrasje në pranga është një shqiptar dhe sipas Frettabladid.is ai është një prej të dyshuarve kryesor. Në banesën e tij janë gjetur gjurmë të armës së zjarrit, por ai është paraqitur vetë në polici dhe ka mohuar përfshirjen në krim.

Të fundit

Tayna “djeg” rrjetin me xhinset e zbërthyera (Foto)

Me pantallona të zbërthyera, Tayna godet në pozën e fundit. Reperja e dashur për publikun, Tayna, ka ardhur mjaft provokuese...

Drejt zbardhjes vrasja e shqiptarit në Islandë

Vijojnë hetimet për vrasjen e shqiptarit Armando Beqiri në Islandë. Mediat vendase raportojnë se policia dhe hetuesit kanë sekuestruar disa pamje të momentin të ekzekutimit të...

Nuk do e besoni moshën që ka, gjyshja më seksi në botë rrëfen sekretin e saj

Kjo grua është titulluar gjyshja më seksi në botë, për shkak të bukurisë së saj dhe pamjes rinore që ka. Gina Stewart, 50 vjeçe, u...

Të moshuarit kërkojnë të vaksinohen kundër Covid-19, të indinjuar nga vendimi: E kemi kaluar me vuajtje, më kanë dalë sytë me…

Të moshuarit duket se nuk e kanë pritur mirë vendimin e qeverisë për vaksinimin selektiv të personaliteteve. Në prononcime të shkurtra për “AbcNews”, ata...

Balla: Sulmet e Metës kundër Rerformës në Drejtësi, nuk mund të cënojnë aspak këtë reformë historike

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka shprehur mironjohjen për SHBA dhe BE-në për mbështetjen e vazhdueshme që i japin zbatimit...

Lajme të tjera

Web TV