Jepte leksione gatimi anonim në ‘Youtube’, detaji që mori në qafë anëtarin e ‘Ndraghetas’ 

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një anëtar i një bande mafioze italiane është arrestuar në Republikën Dominikane pasi tatuazhet e tij u njohën në një video në YouTube.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Marc Feren Claude Biart ishte në arrati nga autoritetet italiane që nga viti 2014 dhe kishte jetuar në Boca Chica në ishullin e Karaibeve, tha policia.

Prokurorët kishin kërkuar Biart me akuzën e trafikimit të kokainës në Holandë për një klan të bandës mafioze, ‘Ndrangheta’.

Dhe sipas policisë, i dyshuari kishte paraqitur në video në YouTube ku shpjegonte recetat italiane të gatimit ndërsa mbante të fshehur fytyrën.

Sidoqoftë, tatuazhet e tij mund të shiheshin në video, të cilat bënë të mundur që ai të njihej.

Pas kësaj, i arratisuri 53-vjeçar u kap në Santo Domingo të mërkurën dhe u transferua në aeroportin Malpensa të Milanos, tha policia në një deklaratë.

“Ndrangheta” konsiderohet mafia më e fuqishme në Itali dhe është e vendosur në rajonin jugor të Kalabrisë. Grupi është i njohur për kontrollin e tij mbi trafikun e kokainës në Evropë.

Në janar, Italia filloi një nga gjyqet më të mëdha të krimit të organizuar në historinë e saj kundër “Ndrangheta”.

Më shumë se 500 të pandehur përballen me akuza duke përfshirë vrasje, trafik droge, zhvatje dhe pastrim parash, në një seancë që do të zgjasë për të paktën një vit.


Të fundit

U gjet i pajetë në tregun e Milotit, identifikohet viktima

Identifikohet personi që u gjet i pajetë sot në tregun e Milotit. Ngjarja u regjistrua mëngjesin e sotëm. Bëhet fjalë...

Përshtati banesën për kultivim narkotikësh, në pranga një person dhe procedohen 2 punonjës të OSHEE

Një person ka rënë në prangat e policisë pasi banesën që kishte marrë me qira e kishte kthyer në një ambient për kultivimin e...

9 maji shënon Ditën e Europës, Rama uron me video

9 maji shënon Ditën e Europës e vendosur nga Bashkimi Europian në përkujtim të Deklaratës Schumanit. Dita e Evropës është data kur u hodh...

Makina del nga rruga në aksin Levan-Tepelenë, plagoset shoferi dhe dy pasagjerët

Tre persona kanë mbetur të plagosur ditën e sotme në Fier, si pasojë e një aksidenti. Policia bën me dije se aksidenti u regjistrua...

“Po kalojmë mirë, kemi mbledhur kërpudha në pyll”, kjo është fotoja e fundit e familjes Haliti

Kjo është fotoja e fundit e familjes Haliti nga Kosova, Elfetja, Afrimi dhe Ferzinaze humbën jetën si pasojë e konsumimit të kërpudhave të helmuara...

Lajme të tjera

Web TV