I prekur nga Covid-19, humb jetën ish-futbollisti i shquar shqiptar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Me hidherim të thellë njoftojmë, se sot është ndarë nga jeta në moshën 61 vjeçare, nga Covid-19, një nga ish futbollistët më të shquar të Turbinës së Cerrikut ndërvite Ndriçim Beshiri.

Çimi siç njihej ndryshe ose Gurashi nga miqtë e shokët e tij, ka luajtur me Turbinën që me moshat e deri tek ekipi i parë në vitet 1977-1990. Më pas ka shërbyer për disa kohë si zv trajner i ekipit te Turbinës, detyrë që e kreu më së miri.

Klubi i Turbines i shpreh ngushellimet më të sinqerta, fëmijeve të tij dhe njerëzve me të dashur të familjes Beshiri. Te qoft dheu i lehtë Gurash!


Të fundit

E rëndë/ Bombë në një shkollë për vajza, të paktën 40 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

Shpërthime të shumta në një shkollë në kryeqytetin e Afganistanit vranë të paktën 40 njerëz dhe plagosën dhjetëra të...

Lufta kundër Covid/ Deri tani 596.766 vaksinime në të gjithë vendin, vetëm sot 11.073 të vaksinuar

Ka shkuar në 596.766 numri total i vaksinimeve të kryera në vend që prej fillimisht të fushatës. Vetëm 24 orët e fundit janë kryer...

Mero Baze: Nëse procesi është realist, Fatmir Mediu shkon në burg dhe shkakton tërmet në familjen Berisha

Edi Rama ndjehet i fituar pasi do të vazhdojë qeverisjen. Lulëzim Basha ndjehet i fituar sepse do të vazhdojë të drejtojë Partinë Demokratike. Ilir...

Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë për Natën e Kadrit

Kryeministri Edi Rama ka uruar sonte Natën e Kadrit për të gjithë besimtarët myslimanë. Një natë e shenjtë agjërimi, një natë që vlen sa një...

E ndjek nga pas dhe qëllon me breshëri/ Ky është momenti kur Koço Buzo vret gruan në Elbasan (Video)

Kanë dalë pamjet e vrasjes së rëndë në Elbasan, ku 58-vjeçari, Koço Buzo, ekzekutoi me kallashnikov bashkëshorten e tij Liljana Buzo, 54 vjeç, menjëherë...

Lajme të tjera

Web TV