Balla: Të shtyhet seanca e 13 majit se është Bajram

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Seanca e Kuvendit e datës 6 dhe 13 maj do të shtyhet. Propozimi erdhi nga Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla.

“Dy ndryshime, seanca në 13 maj nuk mund të mbahet se është Bajram, dhe është festë zyrtare dhe për këtë arsye të planifikojmë një datë tjetër. Ndërkohë që për seancën e planifikuar pasnesër, do kërkoja që të shtyhet të premten”, tha Balla.


Të fundit

“Më sulmojnë nga profilet fallco të kunatit”/ Kulluri: Ke për të ikur Lulzim, siç kopilat me ministrat e PD i lë…

Edvin Kulluri pjesë e grupimit “për PD-në”, që kërkojnë largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike në...

Është pro legalizimit, politikani hyn me cigare hashashi brenda në Parlament

Çështja e legalizimit të përdorimit të marijuanës nxiti debat të ashpër në parlamentin e Francës. Anëtari i Asamblesë Kombëtare, Francois-Michel Lambert, që mbështet dekriminalizimin,...

Tragjike/ 25 persona vriten pas shkëmbimit të zjarrit mes policisë dhe trafikantëve të drogës (Video)

Të paktën 25 persona, përfshirë një oficer policie janë vrarë në një shkëmbim zjarri në Rio de Janeiro këtë të enjte mes policisë dhe...

Maluma do vijë së shpejti në Tiranë! Zbuloni se kur

Shqipëria sigurisht ndjek trendin e gjithë vendeve të Europës dhe një nga koncertet që pritej me padurim të realizohej vitin që lamë pas, ai...

Baftjari, gjeli që këndon derisa i bie të “fikët” (Video)

Një fermer turk që zotëron një gjel që këndon më gjatë se të gjithë, deri sa “i bie të fikët”, është detyruar të anulojë...

Lajme të tjera

Web TV