Ulen sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por në disa zona do të ketë edhe reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 06°C në 16°C, në zonat e ulëta nga 13ºC në 23°C dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 26°C.

Era do të jetë në drejtim Verior – Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4-5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm por herë pas here do të ketë edhe reshje. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 07°C në 14°C dhe në zonat e ulëta nga 11°C në 17°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Ulen sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit përUlen sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit përUlen sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit përUlen sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit përUlen sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit përUlen sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit për


Të fundit

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut refuzon kërkesën mjekëve grekë, vaksinimi i detyrueshëm

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut ka refuzuar kërkesën për mbrojtje të përkohshme gjyqësore të paraqitur nga punonjësit...

Lejeqëndrimi për të huajt në Shqipëri, Çuçi: 30 ditë kohë për t’u paraqitur në zyrat e aplikimit (Video)

Shtetasit e huaj me leje qëndrimi në Shqipëri tashmë do të pajisen me karta elektronike me të dhëna biometrike ndryshe nga varianti i deritanishëm...

Balla takim me përfaqësues të shqiptarëve të Ukrahinës: Qeveria Rama dhe Kuvendi do të vazhdojnë t’i kushtojnë vëmendje diasporës shqiptare

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla priti sot në Kuvendin e Shqipërisë një përfaqësi të shqiptarëve të Ukrahinës, të cilët kanë...

Bill Gates blen zinxhirin e hoteleve luksoze

2.2 miliardë dollarë investim në tregun e turizmit luksoz. Pas divorcit nga gruaja e tij Melinda, Bill Gates nuk ndalet dhe fokusohet fuqishëm në...

Policia arreston 11 shoferë, pezullon 39 leje drejtimi dhe vendos mijëra gjoba

Policia Rrugore ka shtuar kontrollet me dronë, kamera e aparate fotografike në akset kryesore të vendit. Në kontrollet e kryera gjatë 24 orëve të fundit...

Lajme të tjera

Web TV