Shpërthen e shkrumbohet nga flakët anija, ka të lënduar (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një anije, e cila po udhëtonte nga India për në Sri Lanka, ka shpërthyer.

Mediat e huaja shkruajnë se ajo mbante në bord, plot 20 tonë acid nitrik, e kjo ishte arsyeja që mori flakë në afërsi të portit të Colombo-s. Ekipet e shpëtimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë evakuuar të gjithë ekuipazhin.

Fatmirësisht nga incidenti nuk ka pasur viktima, por kanë mbetur të plagosur dy persona, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Në njoftim thuhet se anija u ngarkua me ngarkesën e nitratit më 15 maj, në portin indian Hazira dhe nga ajo ditë e deri më sot ka qenë duke udhëtuar në oqean, me qëllim, mbërritjen në Singapor, ku dhe do të dorëzonte mallin që kishte në bord.

 


Të fundit

Ronaldo dhe Lewandowski nuk ndalen në Champions/ Portugezi shpëton United, Bayern e Juve sigurojnë kualifikimin

Bayern dhe Juventus janë dy skuadrat e para që kanë siguruar matematikisht kualifikimin për në fazën tjetër të Champions...

“U prehtë në paqe”, Elisa Spiropali ngushëllon Lulzim Bashën për humbjen e të atit

Ministrja e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropali, ka ngushëlluar kryedemokratin Lulzim Basha për humbjen e të atit. Spiropali ka komentuar në postimin që Basha bëri...

Arjola Demiri harron sërish kamerat, nxjerr padashje pjesët intime (Foto)

Arjola Demiri është një nga konkurrentet e BB VIP. Brenda shtëpisë ajo është shfaqur pa komplekse, si duke treguar historitë e saj, ashtu edhe...

Jeta e dyfishtë e 54-vjeçarit me 2 djem që “gjuan” meshkujt tek liqeni: Qejfi ma ka, por b**ha s’ma mban

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” regjistroi disa biseda, të cilat shkojnë deri në agresion seksual, nga të panjohurit me prirje homoseksuale në zonën...

Drejtoresha e QSHA Rezana Vrapi u lirua sot nga detyra, ja kush e zëvendëson

Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve Evis Kushi ka liruar nga detyra ditën e sotme drejtoreshën e Qendrës së Shërbimeve, Arsimore Rezana Vrapi. Shkaku i...

Lajme të tjera

Web TV