Monika Kryemadhi “heq dorë” nga rrjetet sociale, 20 ditë pa postuar

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi duket se ka “hequr dorë” nga rrjetet sociale, postimi i fundit është bërë më datë 13 maj për ditën e Fitër Bajramit.

Kryemadhi postoi si në Facebook dhe në Instagram një foto me kreun e KMSH-së, Bujar Spahiu ku mbi të shkruante: Gëzuar Fiter Bajramin, me urimin për më shumë begati për të gjithë shqiptarët. Pas errësirës gjithmonë vjen drita.

Mirëpo që prej asaj dite Kryemadhi ka qenë inekzistente, pavarësisht se shumë gjëra kanë ndodhur në sferën social-politike në vend. Beteja e LSI-së ka vijuar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve, në Kolegjin Zgjedhor dhe Gjykatë, por duket se Kryemadhi ua ka deleguar këtë punë vartësve të saj, ndërsa në profilet zyrtare dhe sociale në rrjet, nuk ka pasur asnjë reagim.

Kryetarja e LSI para disa javësh u largua për në SHBA, ku u prit me shumë gëzim nga kushërira e saj dibrane, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha. Kjo e fundit nuk ka nguruar të postojë një video me Kryemadhin në rrjete sociale. Kryemadhi dhe këngëtarja kanë lidhje gjaku, ndaj më herët edhe Bebe Rexha ka ardhur ta vizitojë edhe në Shqipëri.

Nuk dihet nëse Kryemadhi aktualisht ndodhet ende në SHBA apo është rikthyer në Shqipëri, nëse e kaloi oqeanin për arsye politike, shëndetësore apo thjesht për disa pushime pas ngarkesës së madhe post-zgjedhore.


Të fundit

“Për punën po sakrifikoj rininë”, deputetja 24-vjeçare ankohet për rrogën 10 mijë euro

Anëtarja më e re e Parlamentit Federal Gjerman , Emilia Fester, ankohet për orët e pafundme që i kushton...

Zelensky takohet pas 3 muajsh me bashkëshorten (Foto)

Volodymyr Zelensky është fotografuar me gruan Olena për herë të parë që kur Rusia pushtoi Ukrainën tre muaj më parë. Çifti mori pjesë sot...

Marrëveshje për 100 laboratorë “Smart” në shkolla, Rama: Ky është vetëm fillimi

Qeveria shqiptare dhe Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF) firmosën një marrëveshje për krijimin e 100 laboratorëve të parë SMART në shkollat 9-vjeçare dhe për...

Aksidentoi 20-vjeçaren në vizat e bardha dhe u largua, arrestohet shoferi

Vihet në pranga një shtetas që aksidentoi një këmbësore, në vijat e bardha. Shërbimet e Policisë Rrugore, pas marrjes së njoftimit se një automjet...

Situata e COVID-19/ 67 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 67 persona të infektuar me Covid, ndërsa nuk ka patur asnjë humbje jete. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në...

Lajme të tjera

Web TV