Zhdukja misterioze e shefit të drogës, dalin pamjet e reja: Ka gjurmë të caktuara që mund të jetë gjallë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me zhdukjen misterioze të shefit të Antidrogës për Ulqinin dhe Tivarin në Malin e Zi, Rudolf Elezoviç. Mësohet së telefonata e fundit e familjes se Elezoviç ishtë me 27 maj te këtij viti në mes të kufirit ujor të Shqipërisë me Malin e Zi në afërsi të Pentarit dhe Reçit në lumin Buna. Nga hetimet e deritanishme, ka dyshime se Elezoviç mund të jetë gjallë.

“Jam njohur me rastin. Shpresoj se ky njeri është gjallë, dhe ne do të shohim diçka tjetër. Ka gjurmë të caktuara, por unë nuk mund t’i shpall ato tani”, tha ai.

Ndërkohë dy ditë më parë policia vendore e Shkodrës ka thirrur një shtetas për ta pyetur si person që mund të ketë dijeni rreth humbjes së Rudolf Elezoviq, por personi i pyetur ka mohuar se ka lidhje me këtë ngjarje ndërsa policia ka pasur dyshime se mund të ketë pasur kontakte me 54-vjeçarin që rezulton i humbur. Deri më tani policia e Shkodrës nuk ka asgjë konkrete rreth lëvizjeve të Elezoviq në pjesën shqiptare duke mos ditur se kë ka takuar shefi i Antidrogës i Ulqinit. Nga ana tjetër mësohet se 54-vjeçari ka dalë nga shtëpia e tij vetëm me celular duke lënë në banesë portofolin, mjetet e identifikimit dhe armën e punës. Autoritetet malazeze kanë kërkuar bashkëpunimin e prokurorisë në Shkodër dhe policisë dhe nga Mali i Zi menjëherë pas denoncimit për humbjen e zyrtarit të lartë nga Ulqini ka mbërritur një dosje Top Secret për të cilën vijojnë hetimet nga të dy shtetet edhe pse deri më tani nuk ka diçka konkrete rreth fatit të Rudolf Elezoviq.

Lexo edhe :  Humb në rrethana misterioze ish-shefi i policisë, zbulohet kontakti dhe lëvizjet e tij të fundit

ZHDUKJA
Autoritetet malazeze pas denoncimit të familjarëve për humbjen e 54-vjeçarit nisën hetimet ndërsa sollën materialet edhe në policinë e Shkodrës duke kërkuar kështu bashkëpunim dhje mbështetjen e autoriteteve shqiptare për gjetjen e shefit të antidrogës të Ulqinit dhe Tivarit.

Pala malazeze prej ditësh vijon kërkimet në lumin Buna në kufi me Shqipërinë ndërsa kërkime pritet që të bëhen edhe në pjesën shqiptare. Po ashtu nuk ka asnjë dëshmi lidhur me lëvizjet apo momentet e fundit të 54 vjeçarit Elezoviç përveç dëshmisë së familjarëve të cilët kanë treguar bisedën e fundit me të. Sipas familjarëve biseda e fundit e Elezoviq është: “Po shkoj deri në Shkodër se kam një punë. Nuk vonohem se kur të vij do i bie shkurt”, është shprehur shefi i Antidrogës, duke nënkuptuar se do të kthehej përmes kufirit ujor të Shqipërisë me Malin e Zi në lumin në Buna në zonën mes Pentarit dhe Reçit.

 


Të fundit

Zhdukja misterioze e shefit të drogës, dalin pamjet e reja: Ka gjurmë të caktuara që mund të jetë gjallë

Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me zhdukjen misterioze të shefit të Antidrogës për Ulqinin dhe Tivarin...

Zyrtare: Inter prezanton trajnerin e ri, Simone Inzaghi firmos për dy vite me zikaltrit

Simone Inzaghi është trajneri i ri i Interit. Kjo u njoftua nga klubi zikaltër, i cili zgjodhi ish-trajnerin e Lazio për të zëvendësuar Antonio...

Jonida Vokshi rrëfen lindjen e së bijës me lot në sy: I ishte lidhur kordoni, nuk dija nëse do ia dilja

Moderatorja Jonida Vokshi ka rrëfyer me lot në sy, mometin e vështirë gjatë lindjes së vajzës së saj. E ftuar në emisionin “E Ardhmja është...

“Mos u afro se do qëlloj”/ Vrasja e Klodian Rashës, Prokuroria jep pretencën për policin Nevaldo Hajdaraj

Është dhënë sot pretenca për ish-policin Nevaldo Hajdaraj. Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 20 vjet burgim, por me gjykimk të shkurtuar mbeten 13 vite...

Skifterët e Lulzim Bashës

Ermal Mulosmani

Lajme të tjera

Web TV