Babai harron fëmijën në makinë dhe ikën në punë, 5-vjeçari vdes nga asfiksia

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kroaci.

Mediat e huaja shkruajnë se një djalë 5-vjeçar ka vdekur në mënyrë tragjike, pasi babai i tij harroi ta dërgonte në shkollë, duke e lënë të mbyllur brenda makinës për orë të tëra.

Tragjedia ka ndodhur të martën e 8 qershorit, ndërsa babai i djalit, është arrestuar nga policia. Mësohet se 34-vjeçari çdo ditë, dërgonte djalin në shkollë, e më pas ikte për në punë, por dje, bëri të kundërtën, e kështu harroi fëmijën brenda në makinë.

Babai u kujtua për djalin, vetëm kur nëna iku që ta merrte prej shkolla dhe nuk e gjeti atje.

Ajo telefonoi menjëherë burrin dhe në këtë mënyrë ai e kuptoi se çfarë kishte ndodhur. Ai vrapoi drejt makinës ku gjeti djalin e tij të pajetë. 34-vjeçari u tha hetuesve se ai besonte se ai mendonte se e kishte çuar fëmijën në shkollë.

Nuk dihet nëse fëmija kërkoi ndihmë, por makina ishte në një parking të izoluar dhe xhamat e makinës gjithashtu ishin të errët.


Të fundit

Babai harron fëmijën në makinë dhe ikën në punë, 5-vjeçari vdes nga asfiksia

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kroaci. Mediat e huaja shkruajnë se një djalë 5-vjeçar ka vdekur në mënyrë...

NASA zbulon planetin e ngjashëm me Tokën

Një planet i “çuditshëm” është zbuluar së fundmi nga shkencëtarët të cilët janë në kërkim të jetës jashtëtokësore. Kërkuesit e NASA-s të “Jet Propulsion Laboratoru”...

Abuzoi seksualisht me 15-vjeçarin, gruaja britanike sjell në jetë fëmijën e tij

Një grua, dyshohet se ka lindur fëmijën që ka me një djalë adoleshent, me të cilin, ka abuzuar seksualisht në një kurs golfi. Sarah Campbell,...

LSI-ja braktis Kolegjin Zgjedhor, nuk shkon në seancë për të kërkuar shpalljen e 25 prillit të pavlefshëm

Është mbledhur Kolegji Zgjedhor për shqyrtuar ankimimin e PD-së ndaj vendimit të Komisionit të Ankesave (KAS) për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në...

U kap me drogë që vlente 200 mijë euro, arrestohet shqiptari

Ministria për Punë të Brendshme e Maqedonisë së Veriut informon se ka sekuestruar drogë me vlerë prej 200 mijë eurove. Droga kishte destinacion Greqinë. Ndër...

Lajme të tjera

Web TV