Del ekspertiza/ Ish-shefi i antidrogës Rudolf Elezoviç është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ekspertiza ka konfirmuar se ish-shefi shqiptar i antidrogës në Malin e Zi, Rudolf Elezoviç është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh.

Megjithatë mediet malazeze, bëjnë me dije se policia nuk ka gjetur armën me të cilën është vrarë apo gëzhojën. Pranë trupit nuk është gjetur asnjë provë në ndihmë të grupit hetimor.

Hetuesit dyshojnë se oficeri i antidrogës së Ulqinit dhe Tivarit është ekzekutuar në një vend tjetër dhe më pas është çuar buzë lumit Buna. Fillimisht u dyshuar se Elezoviç ishte vetëvrarë, por pas hetimeve dhe kqyrjes së plagës, u arrit në konkluzionin se ai ishte ekzekutuar. Anëtarët e policisë kufitare gjetën trupin e pajetë të oficerit të policisë në lumin Buna, zhdukja e të cilit u raportua më 27 maj.

Zhdukja e Elezoviç u raportua nga gruaja e tij, pasi ai humbi gjurmët mes kufirit ujor të

Shqipërisë me Malin e Zi në afërsi të Pentarit dhe Reçit në lumin Buna, ndërsa ka dyshime se ka bashkëpunuar më trafikantët për lejimin e kalimit të sasive të mëdha të drogës.

Elezoviç shërbeu si shef i policisë së Ulqinit për gati gjashtë vjet, deri në vitin 2014, kur u zëvendësua nga Sead Djozovic, ndërsa ka mbajtur edhe poste të përgjegjshme në sektorin e policisë kufitare.


Të fundit

Ja shteti i parë që ndaloi tregtinë e lëkurës së kafshëve në industrinë e modës

Izraeli është bërë vendi i parë në botë që ka ndaluar tregtinë e lëkurës së kafshëve në industrinë e...

Ndahet nga jeta në moshën 53-vjeçare prezantuesi i BBC-së

Prezantuesi i radios së BBC-së Dom Busby ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeç nga një sëmundje e rëndë. Ai kishte punuar për më shumë...

U përdhunua ditën e fejesës/ Rrëfehet 17-vjeçarja nga Tirana: Mi hoqi rrobat me forcë, kreu marrëdhënie…

“Ai donte të sigurohej që isha e virgjër, sepse kështu donin prindërit e tij…. i betohesha se nuk kisha patur asnjë tjetër para tij…më...

Del ekspertiza/ Ish-shefi i antidrogës Rudolf Elezoviç është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh

Ekspertiza ka konfirmuar se ish-shefi shqiptar i antidrogës në Malin e Zi, Rudolf Elezoviç është varë me 1 plumb në kokë para 10 ditësh. Megjithatë mediet...

Çuçi kërkoi nisjen e hetimeve për gjyqtarin, reagon KLGJ: Respektoni pavarësinë

Një ditë pasi ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, u kërkoi ILD dhe KLGJ që të marrin në shqyrtim dhe të inspektojnë bazueshmërinë në ligje...

Lajme të tjera

Web TV