Diell dhe temperatura deri në 31 gradë, njihuni me parashikimin e motit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që pritet edhe reshje të izoluara në fragmente të shkurtra kohore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 10°C në 23°C, në zonat e ulëta nga 17ºC në 30°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 31°C.

Era do të jetë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm, por nuk përjashtohen edhe mundësitë për reshje. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 11°C në 23°C dhe në zonat e ulëta nga 13°C në 26°C.


Të fundit

Diell dhe temperatura deri në 31 gradë, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që pritet...

NATO ndërpret bombardimet, Millosheviçi dorëzohet

Në 10 qershor të vitit 1999 miratohet rezoluta 1244 e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që e vendosi Kosovën nën administrimin kalimtar...

Shkarkim me valle

Nga Plator Nesturi Kontrasti midis imazheve idilike të valleve dibrane në Presidencë dhe seriozitetit të kartonave të kuq në parlament për shkarkimin e Presidentit nga...

Shkarkohet Presidenti, Meta në duart e Kushtetueses

Kuvendi shkarkon Presidentin Ilir Meta. Për herë të parë në historinë e parlamentarizmit, shkarkohet një President për shkak të shkeljeve të rënda që i...

Lajme të tjera

Web TV