Punëtorët ndërtojnë pallatin 10-katësh për vetëm 28 orë në Kinë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vetëm 28 orë i kanë mjaftuar punëtorëve kinezë për të ndërtuar një ndërtesë 10-katëshe.

Në një video të bërë virale në rrjete sociale, shihet se dhomat dhe ambientet e çdo kati ishin të parapërgatitura në fabrikë, e punëtorëve iu kërkua vetëm sa të bënin lidhjen e ndërtesës.

Godina në fjalë është montuar nga punëtorët, nën mbikëqyrjen e inxhinierëve, vetëm me vida e bulonë.

“Të gjitha pjesët e ndërtimit u transportuan me kamionë dhe u montuan në vend me ndihmën e vinçave e punonjësve, në një procedurë që zgjati 28 orë e 45 minuta. Apartamentet ishin të gatshme me ujë të rrjedhshëm e energji elektrike,” tha zëdhënësi një zëdhënës i kompanisë.


Të fundit

Punëtorët ndërtojnë pallatin 10-katësh për vetëm 28 orë në Kinë (Video)

Vetëm 28 orë i kanë mjaftuar punëtorëve kinezë për të ndërtuar një ndërtesë 10-katëshe. Në një video të bërë virale...

Kërcënoi se do të vriste politikanë e ekspertë shëndetësorë, ushtari “terrorist” gjendet i vdekur në pyll

Një trup i pajetë është gjetur në një pyll të Belgjikës. Mediat e huaja shkruajnë se dyshohet se trupi i pajetë i përket ushtarit terrorist,...

Piloti mori vizitën e parë në qeli, policia greke: Nuk kemi parë asnjëherë një vrasës kaq të qetë

I ftohtë, me sy pa ndjenja dhe i qetë piloti i cili i mori jetën bashkëshortes së tij, Caroline, po habit policinë greke me...

Plagosi me thikë vëllanë, arrestohet 61-vjeçari në Korçë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Liqenas, në Pustec. Raportohet se 61-vjeçari Koçi Mitre, për motive të dobëta ka plagosur me thikë...

Të vaksinuarit me AstraZeneca nuk lejohen në koncertin e këngëtarit të njohur

Në teatrin “Broadway” të Nju Jorkut, të vaksinuarit me dozat e AstraZenecas nuk do të lejohen. Koncerti i parë me publik do të mbahet...

Lajme të tjera

Web TV