Kryebashkiaku i Athinës: Jam i befasuar nga puna e mirë e Veliajt, kam qenë në Tiranë 10 vite më parë dhe…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Athinës, Kostas Bakoyannis, ka vlerësuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi duke theksuar se dy vendet kanë mundësi për të shtuar bashkëpunimin mes tyre.

Bakoyannis tha se Shqipëria dhe Greqia nuk duhet të kapen pas së shkuarës, por të shohin drejt një së ardhmeje së përbashkët evropiane.

Ai theksoi se në këtë pjesë Greqia e mbështet rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE-së.

“Kam qenë këtu rreth 10 vjet më parë. Sot Tirana është një qytet ndryshe. Më bëri përshtypje dinamizmi dhe karakteri vibrant i qytetit. Çdo vit ndryshon diçka dhe të jem i sinqertë jam shumë i befasuar nga puna e mirë e mikut tim, kryebashkiakut Erion Veliaj. Mendoj se është një qytet në transformim dhe që po rilind. Ka shumë optimizëm dhe është një optimizëm i justifikuar për Tiranën”, u shpreh Bakoyannis, për Euro News Albania duke shtuar se Veliaj pritet të vizitojë Athinën gjatë vjeshtës.


Të fundit

Kryebashkiaku i Athinës: Jam i befasuar nga puna e mirë e Veliajt, kam qenë në Tiranë 10 vite më parë dhe…

Kryetari i Bashkisë së Athinës, Kostas Bakoyannis, ka vlerësuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi duke theksuar se dy vendet kanë mundësi për...

Visar Zhiti tregon si zgjidheshin poetët që dënonte diktatura: Vazhdon ende revanshi…

Shkrimtari dhe poeti i njohur Visar Zhiti ka treguar sesi zgjidheshin poetët që dënonte diktatura. Në një letër përgjigje për dy bashkëqytetarët e tij,...

Kryemadhi e la jashtë Kuvendit/ Rebelohet Keidi Mehmetaj, sherr në studio

Keidi Mehmetaj, e cila “ u dogj” nga kryetarja LSI-së, Monika Kryemadhi për hir të Petrit Vasilit, edhe pse kishte më shumë vota se...

Përfshihet nga flakët një magazinë me lëndë drusore në Bradashesh të Elbasanit, ja pamjet (Video)

Një magazinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Bradashesh të Elbasanit. Zjarri ka përfshirë të gjithë hapësirën e godinës. Mësohet se tre automjete...

Po terrorizonte Tiranën me grabitje, të rinjtë “zhdëpin në dru” algjerianin (Video)

Dy të rinj nga Tirana ka vendosur të merren vetë me algjerianin, Hamza Marina, i cili prej disa ditësh ka tmerruar qytetarët duke kryer...

Lajme të tjera

Web TV