Raffaella Carrà mbajti sekret kancerin e mushkërive/ Partneri: Nuk donte që kalvari i saj personal të shqetësonte kujtimin e ndritshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Artistja e talentuar, Raffaella Carrà, e cila ndërroi jetë dy ditë më parë ishte një nga personazhet më të njohura të televizionit italian dhe më të dashurit për publikun nga mbarë bota.

Në një intervistë të mëparshme Carrà pati rrëfyer se planifikonte të tërhiqej nga skena për t’iu lënë vend artistëve të rinj por shkaku i vërtetë që pak njerëz dinin ishte sëmundja e saj.

Diva italiane ndërroi jetë të hënën në Romë në moshën 78- vjeçare, për shkak të një sëmundjeje që ajo vetë donte ta mbante të fshehtë, siç rrëfeu partneri i saj për më shumë se 35 vjet, Sergio Japino.

“Ishte një gjest dashurie ndaj adhuruesve të saj, në mënyrë që kalvari i saj personal të mos i shqetësonte kujtimin e ndritshëm ”, pohoi Japino.

Ylli i skenës italiane vuante nga kanceri i mushkërive për një vit.

Rafaela Carrà do të përcillet në banesën e saj të fundit të premten në orën 12, në kishën e Santa Maria në Ara Coeli. Në ceremoninë mortore do të jenë të pranishëm zyrtarë të lartë të shtetit si dhe personalitete nga bota e artit.

 


Të fundit

Raffaella Carrà mbajti sekret kancerin e mushkërive/ Partneri: Nuk donte që kalvari i saj personal të shqetësonte kujtimin e ndritshëm

Artistja e talentuar, Raffaella Carrà, e cila ndërroi jetë dy ditë më parë ishte një nga personazhet më të...

Seanca e fundit/ Balla: Zgjedhjet e 25 prillit, të fundit pa të drejtën e emigrantëve për të votuar

Kryetari i grupit parlamentar të PD Taulant Balla ka folur sot në Kuvend, në seancën e fundit të kësaj legjislature për reformën në drejtësi...

Kosova miratoi rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë, reagon Vuçiç: Mund t’i shmangim ato në disa parlamente

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se pritej qw  Kuvendi i Kosovës të miratojë rezolutën e cila dënon gjenocidin në Srebrenicë, por shtoi se...

Kosovë/ Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë, Kurti paralajmëron padi ndaj Serbisë

Kjo rezolutë u miratua me 89 vota pro, ndërsa deputetët e Listës Serbe bojkotuan seancën. Ndryshe, rezoluta dënon ashpër gjenocidin e regjimit serb në Srebrenicë ndaj...

Sulmi me armë në Vjenë, policia bastis banesat e dy shqiptarëve të dyshuar

Prokuroria federale gjermane tha se policia bastisi të mërkurën mjediset e banimit të dy bashkëpunëtorëve të dyshuar të një xhihadisti, që vrau katër persona...

Lajme të tjera

Web TV