Valteri dhe Murrizi i japin një tjetër “ndihmë” SPAK-ut: Njerëz të lidhur me kunatin e Lulzim Bashës kanë marrë 1.5 mln euro…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Myslim Murrizi ishte një nga deputetët që ka ndenoncuar që në fillim tenderin prej 25 milionë euro të Ministrisë së Brendshme për uniformat e policisë, tender i cili vuri në lëvizje SPAK dhe solli arrestimin e 9 zyrtarëve.

Në një postim në rrjetet sociale, Murrizi përshëndeti punën e SPAK, por akuzoi edhe deputetët e zgjedhur të PD-së se denoncojnë vetëm disa tendera dhe jo të gjithë.

Ai përmend një tender me vlerë 1.5 milionë euro të dhënë në 3 prill 2021 nga SH.A Ujësjellës – Kanalizime të bashkisë Lushnje, ku fitues sipas Murrizit është një person i PD i lidhur me kunatin e Lulzim Bashës.

“Ju qe demek denonconi si te “ ndershem” disa tendera e pastaj bini squk kur i ngrohin xhepin kunatit te shokut Xhemal, a ka mundesi te mos hani m…. kot??????

Pse nuk folet nje fjale per kete tender????

Nuk e dinit?????

Po per tenderin tjeter me date 3 prill 2021 te sha ujesjelles-kanalizimeve te bashkise Lushnje me vlere 1.5 milion euro, pse nuk belbezon asnje fjale partia e kunatit?????

Apo kur tenderat i marin keta te PD dhe miqte, shoket, ORTAKET tuaj nuk flisni ju, ndersa kur i marin ata qe nuk “ kolliten” te ju , dilni dhe derdellisni si gjeli maj plehut”, shkruan ndër të tjera Myslim Murrizi.

Kujtojmë se kryebashkiaku i Lushnjes së bashku me disa zyrtarë të tjerë ndodhen në burg për shkak të një tenderi prej 240 milionë lekësh, ku SPAK ka gjetur parregullsi.

Ndërkohë edhe ish-deputeti Halit Valteri në një postim në rrjetet sociale thotë se SPAK ka akoma 5 dosje të tjera të tenderave që janë dhënë në kundërshtim me ligjin, ku një prej tyre është i kunatit të Lulzim Bashës, Erion Isufit.

Lexo edhe :  Rruga Gusmar-Kuç drejt përfundimit, Rama: Potencial zhvillimi për zonën dhe turizmin

“Kur Opozita shpk e Lulit ndante milionat me oligarket per ti mbyllur gojen , ne Opozita tjeter benim punen per cfar paguhemi nga buxheti i shtetit !

Bravo SPAK , qe me profesionalizem dhe perkushtim  arritet te coni para drejtesise nje pjese te nenpunesve me stomak !

Ska mbaruar akoma 5 dosje te tjera jane ne duart e prokuroreve te SPAK

Pushime te mbara Lul dhe kujdes se nje nga kto te 5-ta e ka kunati shokut xhemal”, shkruan Valteri.


Të fundit

Valteri dhe Murrizi i japin një tjetër “ndihmë” SPAK-ut: Njerëz të lidhur me kunatin e Lulzim Bashës kanë marrë 1.5 mln euro…

Myslim Murrizi ishte një nga deputetët që ka ndenoncuar që në fillim tenderin prej 25 milionë euro të Ministrisë...

Aksidenti i rëndë me një të vdekur dhe 9 të plagosur në Gramsh, arrestohet shoferi i minibusit (Emri)

Arjol Xhepexhiu, shoferi i minibusit që u përfshi në aksidentin e rëndë në Gramsh, është arrestuar sot në mbrëmje nga policia. Bëhet me dije se...

Me 14 kg drogë në makinë, dy persona shkëmbejnë zjarr me policinë dhe ia mbathin mes maleve

Policia e Kosovës ka zhvilluar ditën e sotme një operacion gjatë të cilit janë sekuestruar rreth 14 kg marijuanë të ndarë në 13 paketime...

Tropojë/ U dëmtua duke ecur mbi shkëmbinj, policia dhe alpinistët transportojnë 10 km në krahë turistin bullgar

Një turist bullgar është dëmtuar në bjeshkët e Vranit në Tropojë duke ecur mbi disa shkëmbinj. Policia dhe disa alpinistë nga Kosova i kanë...

Reagon nëna e 45-vjeçares që u vra me thikë nga bashkëshorti: Do të marr vetë hak

Një krim i rëndë tronditi 5 ditë më parë Krujën, ku Artan Ismalaja 51 vjeç, dyshohet se vrau me thikë brenda në makinë bashkëshorten...

Lajme të tjera

Web TV