test

Rama publikon pamjet nga ura e Tapizës: Projekti përfundon brenda vitit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga procesi i ndërtimit të Urës së Tapizës, pjesë e rrugës nacionale Tiranë-Shkodër, që lidh kryeqytetin me veriun e vendit.

Rama shprehet se deri tani janë realizuar 48% e punimeve. Ai thekson se projekti që do të përfundojë brenda vitit dhe do të garantojë transport të sigurt për udhëtarët e këtij aksi.

“Vijon puna për ndërtimin e Urës së Tapizës, pjesë e rrugës nacionale Tiranë – Shkodër, ku deri tani janë realizuar 48% e punimeve.

Projekti që do të përfundojë brenda vitit do të garantojë transport të sigurt për udhëtarët e këtij aksi”, shkruan Rama.

 

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV