Postonte foto me Kallashnikov në rrjetet sociale, arrestohet 17-vjeçari në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 17 vjeçar është arrestuar në Tiranë pasi publikonte në rrjetet sociale foto me armë zjarri. Policia e Tiranës njofton se 17-vjeçarit K. Selaj iu është sekuestruar kallashnikov si dhe një thikë.

Arrestimi është kryer nga Komisariati i Policisë Nr.6 në kryeqytet pas denoncimit të bërë nga qytetarët pasi i arrestuari qëllonte në ajër me armë.

 

 “Shërbimet e Policisë gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj 17-vjeçarit i kanë gjetur me vete një armë të ftohtë (thikë) dhe gjatë kontrollit në vendin ku kishte reklamuar fotot, është gjetur edhe arma e zjarrit e llojit kallashnikov.  Materialet procedurale iu referuan Prokurorise pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale të “Armëmbajtja pa leje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta””, thuhet në njoftimin e policisë.


Të fundit

Postonte foto me Kallashnikov në rrjetet sociale, arrestohet 17-vjeçari në Tiranë

Një 17 vjeçar është arrestuar në Tiranë pasi publikonte në rrjetet sociale foto me armë zjarri. Policia e Tiranës...

E frikshme, nënës i rrëmbejnë djalin 5-vjeçar nga duart/ Ja si e shpëton gruaja (Video)

Një grua e shpëtoi djalin e saj në një incident të tmerrshëm, duke e tërhequr atë nga makina e një rrëmbyesi përmes dritares, pasi...

Tërmeti 4 ballë trondit Kretën, ja në cilin qytet u regjistrua epiqendra  

Një tërmet i fortë me madhësi 4 të shkallës Rihter ka goditur ishullin e Kretës këtë mëngjes. Dridhja sizmike u regjistrua në orën 7:56...

Shkrumbohet “golfi” në Krujë, flakët djegin dhe kioskën pranë makinës

Një makinë është shkrumbuar nga zjarri në Krujë. Ngjarja ka ndodhur pas mesnatës, ku sipas policisë, është djegur mjet tip “Golf”, në pronësi të...

Ja si u ekzekutua ish-bankieri italian nga vëllezërit shqiptarë (Video)

Zbulohen të tjera detaje pas ekzekutimit të ish-bankierit italian, 69-vjeçarit Giovanni Caramuscio, nga dy vëllezërit shqiptarë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar, në qytetin...

Lajme të tjera

Web TV