Roberto Mancini flet me lot në sy për Kupën Europiane : Italia do të mbetet në histori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas më shumë se një javë nga triumfi në Wembley, Roberto Mancini rikthehet të flasë për emocionet e forta që i dhurojë titulli i fituar në “Euro2020”: “Jemi të gjithë shumë të lumtur sepse i dhamë jetë një gjeje të jashtëzakonshme.

Italia do të qëndrojë në librat e historisë. Ndihem mirë si kampion evrope, është një ndjesi shumë e bukur, jam absolutisht shumë i lumtur, në veçanti jam i lumtur për të gjithë italianët në të gjithë botën”, u shpreh Roberto Mancini për “Sport1” duke shtuar:

“Festuam, por gjithçka ndodhi aq shpejt sa më kaloi përpara syve si një film. Nuk kishim përgatitur asgjë por u mirëpritëm nga shumë persona në rrugët e Romës, ishte thjeshtë shumë e bukur, një moment që ende e përjetoj”, u shpreh Mancini duke u rikthyer edhe një herë tek finalja e Wembley, tek penalltia e fundit që Donnarumma i priti Saka:

“Isha aq shumë i emocionuar në ato momente sa më shpërthyen lotët. Kanë qenë 50 ditë të mbushua plot me emocione, për këtë arsye qava, sepse në ato momente u zhduk i gjithë tensioni. Një fitore kaq e madhe të bën akoma më shumë emotiv”, u shpreh Roberto Mancini.

 


Të fundit

Roberto Mancini flet me lot në sy për Kupën Europiane : Italia do të mbetet në histori

Pas më shumë se një javë nga triumfi në Wembley, Roberto Mancini rikthehet të flasë për emocionet e forta...

Aleksandri i Madh, madhështia e gjeneralit që adhuronte Iliadën

Aleksandri i III i Maqedonisë i njohur si Leka i Madh, qe mbret i Maqedonisë.Leka i Madh ishte një ndër komandantët më të suksesshëm...

Adolf Hitler, si i shpëtoi atentatit të kolonelit Stauffenberg

20 korrik 1944 Atentate të dështuara ndaj Hitlerit ka patur edhe përpara, por asnjëri prej tyre nuk ka tërhequr kaq shumë vëmendjen, sa sulmi i...

Dy të moshuar i japin fund jetës me vetëvarje

Dy të moshuar një nga Librazhdi dhe tjetri nga Belshi i kanë dhënë fund jetës në mënyrë tragjike në orët e parë të mëngjesit...

Historia e vrasjes së Paolo Borselino-s, 29 vjet nga ngjarja

Të japësh jetën për atdheun tënd dhe të punosh pa orar që vendi ku po rriten fëmijët e tu të jetë nesër me i...

Lajme të tjera

Web TV