Gol dhe dëmtim ndaj Gironës, publikohet raporti mjekësor për Rey Manaj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqiptari Rey Manaj u desh të zëvendësohej në pjesën e parë të ndeshjes së dytë të para-sezonit kundër Girona për shkak të një goditje në kokë, pasi kishte qenë në gjendje të shënonte një gol tjetër me fanellën e Barça pas hat-trickut kundër Nàstic.

Pas provave mjekësore të kryera në sulmuesin e FC Barcelona në stadiumin Johan Cruyff, klubi lëshoi ​​një raport zyrtar mjekësor dhe konfirmoi se “lojtari është zëvendësuar si një masë paraprake për shkak të një dhimbje koke” .

Rey Manaj u zëvendësua nga Memphis Depay në prag të pushimit pas golit të Girona, i cili solli edhe debutimin e holandezit , që është edhe blerja më e re për ekipin e Ronald Koeman.

 

 


Të fundit

Gol dhe dëmtim ndaj Gironës, publikohet raporti mjekësor për Rey Manaj

Shqiptari Rey Manaj u desh të zëvendësohej në pjesën e parë të ndeshjes së dytë të para-sezonit kundër Girona për shkak...

Komuniteti LGTBI i Hungarisë marshim kundër qeverisë së Victor Orban

Mijëra hungarezë kanë marrë pjesë të shtunën në marshimin e LGBTI që ka vizituar qendrën e Budapestit për të treguar mbështetjen e tyre për...

“Më parakalove”/ Zbulohet si nisi konflikti që çoi në përplasjen me armë pranë Qytetit Studenti në Tiranë (Foto/Video)

Përplasja me armë në rrugën Todi Shkurti në Tiranë, ku mbetën të plagosur dy persona ka ndodhur për motive krejt banale. Gazeta Shqip zbardh motivet...

Zjarr masiv në Memaliaj, flaktët dëmtojnë rrjetin elektrik, ndërpritet energjia

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj të Tepelenës, ku për pasojë është dëmtuar edhe linja e energjisë elektrike. OSHEE ka...

Kush janë të plagosurit me armë pranë Qytetit Studenti? Njëri prej tyrë në gjendje të rëndë

Janë identifikuar dy personat e mbetur të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në rrugën Todi Shkurti në Tiranë. Ata janë Altin Gjoka, 32...

Lajme të tjera

Web TV