Merr më shumë se Neymar/ Zbulohet kontrata e re me Leo Messit me PSG, ja shuma që do të përfitojë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Leo Messi do të shkojë te Paris Sant German, PSG. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ai ka arritur akordin për një kontratë dy vjeçare deri në vitin 2023 dhe me opsion për një vit shtyrjeje.

Kështu sipas mediave ka marrë fund dilema se ku do të luante ylli argjentinas në Angli apo në Francë.

PSG po ofron 35 milionë Paund, ose 40 milionë euro në sezon [shtesa të përfshira] deri në vitin 2023, plus opsion për të zgjatur deri në vitin 2024.

Sipas L’Equipe, klubi francez ka një kontratë të gatshme për Messin për tre vjet, me atë të fundit që është opsionale. Messi do të fitojë një pagë vjetore neto prej 40 milionë eurosh, më shumë se 35 milionë euro të Neymar.

“Shifra është pak më pak se ajo që klubi francez ishte i gatshëm të ofronte në të kaluarën,” shkroi L’Equipe. “Por oferta i përshtatet me kërkesat e lojtarit dhe i jep atij të paktën dy vjet”.

“Një takim midis PSG dhe përfaqësuesve të lojtarit është caktuar për të Dielën”, shkruan gazeta franceze.

Paris Saint Germain synon ta prezantojë Messin para tifozëve të martën e 10 gushtit në kullën e Eiffiel, ndërkohë që argjentinasi te PSG ribashkohet me shokun e tij të vjetër Neymar Jr, por edhe shokët e tij në kombëtaren argjentinase Di Maria e Paredes.

Me Messin në skuadër Pochettino mund të hedhë në fushë një formacion yjesh me Donnarumman në portë, Hakimin, Marquinhos, Ramos e Bernat në mbrojtje, Verratin, ëijnaldum e Di Marian në mesfushë dhe Neymar, Mbappe e 6-herë fituesin e e Topit të Artë në sulm, 11-she kjo që nuk duhet ta diskutojë fitimin e titullit kampion në Francë dhe duhet të tentojë me çdo kusht triumfin në Champions League.


Të fundit

Merr më shumë se Neymar/ Zbulohet kontrata e re me Leo Messit me PSG, ja shuma që do të përfitojë

Leo Messi do të shkojë te Paris Sant German, PSG. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se ai ka arritur akordin për...

“Shumë të dhëna do të bëhen publike”/ Paralajmërimi i Lorenc Vangjelit para disa kohësh që u vërtetua nga vetë Berisha

Në një artikull tepër interesant para disa kohësh, analisti i njohur i Fjala.al, Lorenc Vangjeli rendiste një sërë argumentash duke rrëzuar teorinë që ndoshta...

Italia në luftë me zjarret, Sicilia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Italia vijon ‘luftën’ me vatrat e zjarrit, ndërsa meteorologët kanë parashikuar temperatura jashtëzakonisht të larta për ditët në vazhdim. Sipas mediave të huaja, më kritike...

Dogji një sipërfaqe toke me ullinj në fshatin Gjorm, shpallet në kërkim 42-vjeçari

Një 42 vjeçar është shpallur në kërkim nga policia e Vlorës pasi akuzohet se ka djegur një sipërfaqe me ullinj në fshatin Gjorm. Sipas informacioneve...

Serbi Bregoviç në Korçë/ Plani i Noizy-t për prishjen e koncertit

Reperi i njohur Noizy ka bërë një tjetër reagim mbi ftesën që i është bërë këngëtarit boshnjak me identitet kombëtar serb, Goran Bregovic, për...

Lajme të tjera

Web TV