Dhunojnë gardianët, tre persona tentojnë të arratisen nga burgu në Tiranë

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Në burgun 313 në Tiranë ka patur një revoltë, pasi tre persona kanë tentuar që të arratisen.

Bëhet e ditur se të burgosurit kanë dhunuar gardianët e burgut tek IEVP 313, në mënyrë që të arratiseshin.

Por mësohet se ata janë ndaluar në kohë. Gjithashtu burime për Top News bëjnë me dije se shërbimi i kontrollit të brendshëm në burgje, ka mbërritur në vendngjarje tek 313.

Prokuroria e Posaccme, SPAK sekuestron dhjetëra pasuri të paluajtshme të dyshuara se janë të vendosur me paratë e krijuara nga veprimtaritë kriminale


Të fundit

Negociatat për presidentin e ri/ Balla: PS seriozitet dhe gatishmëri për konsensus

Kreu i Grupit të PS Taulant Balla në një komunikim për media, tha se është vendosur që ditën e...

SHBA zbulon tunelin gjigant të trafikimit të drog*ve në kufi me Meksikën

Autoritetet në SHBA kanë njoftuar sot zbulimin e një tuneli të sofistikuar të trafikimit të drogave, i pajisur me sistem hekurudhor dhe rrymë elektrike...

Kërkohej në të gjithë Shqipërinë/ Arrestohet 22-vjeçari i dënuar me burg, ja akuzat

Një 22-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia është arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Mësohet se Erdis Hysko, i dënuar me 5 vite e...

“Për punën po sakrifikoj rininë”, deputetja 24-vjeçare ankohet për rrogën 10 mijë euro

Anëtarja më e re e Parlamentit Federal Gjerman , Emilia Fester, ankohet për orët e pafundme që i kushton punës. Ajo ka thënë se rroga...

Zelensky takohet pas 3 muajsh me bashkëshorten (Foto)

Volodymyr Zelensky është fotografuar me gruan Olena për herë të parë që kur Rusia pushtoi Ukrainën tre muaj më parë. Çifti mori pjesë sot...

Lajme të tjera

Web TV