Rrëzohet avioni ushtarak rus, humbin jetën të paktën tre persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të paktën tre persona kanë vdekur nga rrëzimi i një avioni ushtarak në Rusi.

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e avionit të përfshirë nga flakët dhe shihet teksa bie në një zonë të pyllëzuar. Një tym i madh mbulon të gjitha vendin.

Agjencitë e lajmeve në Rusi thonë se avioni ishte nisur për një fluturim testues jashtë Moskës, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e rrëzimit.

“Avioni i ri i lehtë ushtarak i transportit, një Il-112V, u përplas në një zonë të pyllëzuar ndërsa po zbriste në aeroportin Kubinka rreth 28 milje në perëndim të Moskës”, tha një zëdhënës i Korporatës OAK për Tass.


Të fundit

Rrëzohet avioni ushtarak rus, humbin jetën të paktën tre persona

Të paktën tre persona kanë vdekur nga rrëzimi i një avioni ushtarak në Rusi. Mediat e huaja kanë publikuar pamjet...

Një shqiptare në Afganistan, Peleshi: Së shpejti do bëhet riatdhesimi i saj

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi këtë të martë ka komentuar dhe vendimin e qeverisë për strehimin e një grupi afganësh në vendin tonë. Peleshi në...

Xhelal Mziu i komenton vetes në video: Shqiptarët e Kosovës dhe Shqipërisë duhet të bëhen pak Boshnjak

Lajmet e ditëve të fundit për ngjarjet që po ndodhin në Afganistan kanë tronditur botën, pjesë e kësaj është edhe vendi ynë i cili...

Befason aktori i njohur: Nuk përdor deodorant prej 30 vitesh

Aktori i njohur Mathew Mc.Conaughey ka ka habitur të gjithë publikun lidhur me një deklatatë të tij. Ai tha se prej 3 dekadash nuk përdor...

Del dokumenti hipotekor: Këto janë familjet e mëdha që janë pronarë të “Sarajeve” që u përfshinë nga flakët

Jo pak, por plot 24 emra pronarësh janë në listën e dokumentit hipotekor të “Sarajave”, ndërtesa dy-shekullore në qendër të Tiranës, së cilës iu...

Lajme të tjera

Web TV