Berat, “Benzi” humb kontrollin dhe përplas 4 këmbësorë në trotuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Beratit, ku një mjet tip “Benz”, me targa AA 021 MS, ka humbur kontrollin dhe ka hyrë brenda një dyqani me pajisje elektrike. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se mjeti drejtohej nga shtetasi E.P., 26 vjeç.

Për pasojë kanë mbetur të plagosur katër persona. Të aksidentuarit janë kalimtarë të rastit që ndodheshin duke ecur mbi trotuar. Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policies dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Njoftimi i policisë:

Sot , rreth orës 19:00 në aksin rrugor Axhensi-Ura e Goricës, në vendin e quajtur Axhensia shtetasi E. P., 26 vjeç, duke drejtuar mjetin tip Benz ka humbur kontrollin, ka hipur në trotuar dhe është perplasur me një dyqan anës rrugës.

Për pasojë janë dëmtuar këmbësorë të rastit, shtetasit A. K, R. S, T. R, dhe A. S, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Berat. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

 

Të fundit

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj...

Lirimi i Tahirit nga qelia/ Gazetarja zbulon prapaskenat: Bashkëshortja pësonte kriza…

Gjatë një emisioni televiziv, gazetarja Klodiana Lala zbuloi të tjera detaje në lidhje e çështjen e lirimit të qelisë së ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Gazment Bardhi: Si lindi platforma për bashkimin e Partisë Demokratike

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një intervistë për “Now" me Erla Mëhillin, foli për propozimin e tij për një...

Escobar e Lajçak “zbarkojnë” në Prishtinë, nis takimi me kryeministrin Kurti

Në ndërtesën e Qeverisë ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të dërguarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe të dërguari...

“Kosova nuk është Serbi”/ Deputetja britanike: Qytetarët në veri po kërcënohen

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë, pas tensioneve në veri me serbët. Kearns, e cila është edhe kryetare e Komisionit...

Lajme të tjera

Web TV