Dua Lipa fanse e ushqimeve tradicionale shqiptare: Asgjë si ushqimet e nënës time

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një nga emrat më të njohur të industrisë së muzikës në botë është një shqiptare, prandaj çdo veprim i Dua Lipës bëhet lajm në media.

Krahas arritjeve në muzikë, këngëtarja shpesh herë tërheq vëmendjen mediatike edhe për jetën e saj private, veçanërisht për romancën me Anwar Hadid.

Por, 26-vjeçarja tregon vazhdimisht që është krenare për prejardhjen e saj, e këtë e dëshmon në mënyra të ndryshme dhe me detaje nga më të voglat.

Këtë herë ylli u muzikës, në një postim në InstaStory, ka treguar se është një fanse e ushqimeve të nënës së saj, Anesa Lipa, e që janë ushqime tradicionale shqiptare.

“Asgjë si ushqimet e nënës time”, ka shkruar Dua, në fotografinë ku shihet byreku dhe pite me spinaq.

Edhe në vitin 2016, e ftuar në një emision në Britani, Dua kishte treguar se pite me spinaq është ushqimi i saj i preferuar, duke bërë që edhe moderatorët ta shijojnë këtë ushqimi.


Të fundit

Dua Lipa fanse e ushqimeve tradicionale shqiptare: Asgjë si ushqimet e nënës time

Një nga emrat më të njohur të industrisë së muzikës në botë është një shqiptare, prandaj çdo veprim i...

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, Noka: Përjashtimi i Berishës është mohim i Partisë Demokratike

Deputeti Flamur Noka ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike. Në një prononcim për mediat jashtë selisë blu Noka e ka...

Vonesat me evakuimiet e afganëve, lojë e talebanëve, Rama për CNN: Ishim përgatitur për të strehuar 4000 refugjatë

705 refugjatë afganë të tjerë pritet që të vijnë në vendin tonë, ndërkohë që kanë mbetur të bllokuar në një aeroport në Afganistan, megjithëse...

Berisha për nxjerrjen e tij nga PD: S’isha i papërgatitur! Basha vrau PD, jo ‘atin’ e tij!

Sali Berisha, i cilësuar si "babai shpirtëror" i Lulzim Bashës, ka komentuar "vrasjen e tij politike". "Ndjej keqardhje për PD, Basha u shndërrua në vrasësin...

Mazhoranca reagon ndaj përjashtimit të Berishës, Braçe ironizon: Aha ‘përkohësisht’! E qartë, e ‘vrau’ fare

Me ironi e ka komentuar deputeti i PS-së Erion Braçe, vendimin e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, që të përjashtojë nga grupi parlamentar...

Lajme të tjera

Web TV