“Nuk mund të jetoja dot pa të”/ Vrau ish të dashurën e më pas veten

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një krim i rëndë ka ndodhur në Rodos, në Greqi, ky një 40-vjeçar ka zënë në pritë ish të dashurën e tij. 31-vjeçarja me profesion mësuese, po dilte nga makina e saj kur u qëllua me dy plumba nga ish-partneri i saj i cili po e priste brenda një makinë që kishte marrë me qira, dhe  ishte i shoqëruar dhe më një person tjetër.

Ai qëlloi me ftohtësi ndaj ish-të dashurës dhe më pas u largua në drejtim të paditur. Por menjëherë pas kësaj, ai u gjet i vdekur në shtëpinë e tij, në një distancë të shkurtër nga shtëpia e viktimës, pasi kishte kryer vetëvrasje.

Raportohet se ai la një shënim në të cilin shkruante se ‘nuk mund të jetonte pa vajzën që vrau’. Viktima ishte një mësuese në një departament të arsimit special, dhe ajo kishte pasur një marrëdhënie personale me autorin, të cilën dyshohet se e ndërpreu rreth një muaj më parë.

Burrat e Sigurimit të Rodos mbërritën në vendin e krimit dhe gjetën dy gëzhoja nga arma e gjahut dhe tashmë kanë filluar të marrin dëshmi nga dëshmitarët okularë. Trupi i 31-vjeçares u transportua në spitalin e Rodosit, ku do të kryhet autopsia.

 


Të fundit

Vuçiç për reciprocitetin e targave: Ata duan që Serbia ta njohë Kosovën, nuk do të ndodhë kjo!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar sërish mbi vendimin e Kosovës për të mos lejuar futjen e makinave...

“Nuk mund të jetoja dot pa të”/ Vrau ish të dashurën e më pas veten

Një krim i rëndë ka ndodhur në Rodos, në Greqi, ky një 40-vjeçar ka zënë në pritë ish të dashurën e tij. 31-vjeçarja me...

Dënimi i Llallës, reagon ambasadorja Yuri Kim: Askush nuk është mbi ligjin

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas vendimit të GJKKO për dënimin me dy vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Kim thotë...

Dënimi me 2 vite burg për Adriatik Llallën, SPAK: Të ekzekutohet vendimi

Pas vendimit të formës së prerë me 2 vite burg nga Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit për ish Kryeprokurorin Adriatik Lalla, SPAK...

Policia italiane kap “mat” shqiptarin me më shumë se 7 kg drogë, arrestohet 29-vjeçari

Një 29 vjeçar shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane, pasi është kapur me lëndë narkotike në banesë. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Lajme të tjera

Web TV