“Më ka futur në depresion”/ Beatrix Ramosaj rrëfen pasojat që i ka lënë Covid-19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Para disa ditësh, këngëtarja Beatrix Ramosaj zbuloi se ishte prekur nga Covid-19. Artistja qëndroi e karantinuar në shtëpi derisa e kaloi virusin, mirëpo tashmë po përballet me pasojat e tij.

Ditën e djeshme, Ramosaj publikoi në Instastory një foto të vetes, në të cilën shfaqej e ulur, me flokë të kapura bisht dhe e veshur me një bluzë bezhë. Më anë të këtij imazhi, këngëtarja zbuloi se një ndër pasojat e Covid-it është shtimi në peshë.

Covid-i më ka futur në depresion, sepse shtova shumë peshë. Sot fillova palestrën përsëri dhe kuptoj se do të jetë një rrugë e gjatë derisa të ndihem vetvetja përsëri, por shëndeti i pari, hap pas hapi,” shkroi ajo krahas imazhit.

Gjatë kohës që ishte e infektuar, Beatrix publikoi një foto tjetër të vetes në Instagram, krahas së cilës shkroi se pas një dite do të dilte nga karantinimi e më në fund do t’i rikthehej projekteve muzikore.

Ndër të tjera ajo zbuloi se një nga problemet shëndetësore që i kishte shkaktuar koronavirusi, ishte vështirësia për të ngjitur e zbritur shkallët.

 

Të fundit

Largoni stresin! 4 përfitimet e meditimit në lëvizje dhe si ta bëni

A ju duket sfidues meditimi? A është e vështirë për ju qëndrimi ulur gjatë meditimit? Atëherë do të ishit...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut që asnjë protestë apo politikan...

Lajme të tjera

Web TV