Spiropali takim me ambasadorin e Austrisë/ “Vullnet për të votuar në Kuvend zgjatjen e mandatit të KPK dhe KP”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në një takim ambasadorin e Austrisë Dr.Christian Steiner.

“Biseduam me ambasadorin Steiner për marrëdhëniet historike midis dy vendeve tona, po aq për sfidat e të ardhmes, duke e vlerësuar si thelbësore mbështetjen e fortë e të pakushtëzuar që Austria i ka dhënë Shqipërisë dhe rajonit në procesin e integrimit.” shkruan Spiropali në një postim në facebook, ndërsa ndan foto të takimit me ambasadorin Steiner.

“Sot, progres-raporti i Komisionit ishte një lajm i mirë që paraqet momentum pozitiv edhe për reformën në drejtësi.

I shpreha ambasadorit vullnetin tonë të plotë për të votuar në Kuvend zgjatjen e mandatit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe Komisionerit Publik, për të garantuar vijueshmërinë e këtij procesi kryefjalë në rrugën tonë”- vijon me tej Spiropali.


Të fundit

Spiropali takim me ambasadorin e Austrisë/ “Vullnet për të votuar në Kuvend zgjatjen e mandatit të KPK dhe KP”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në një takim ambasadorin e Austrisë Dr.Christian Steiner. “Biseduam...

Facebook do të paguajë miliona dollarë gjobë për diskriminim

Facebook arrin marrëveshje me autoritetet amerikane, të cilat e akuzuan se kishte rezervuar në mënyrë të paligjshme, vende pune për emigrantët të cilët po...

“S’doja të dukesha si maniak por…”, Donaldi rrëfen si u njoh me Bora Zemanin

Marrëdhënia e Donald Veshajt dhe Bora Zemanit ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes së publikut, por duket se me hyrjen e aktorit të...

Hetohet gabim vdekja e rusëve, kthehen provat e prokurorisë: Nuk janë marrë sipas ligjit

Pesë ditë nga vdekja e mistershme e katër turistëve rus, institucionet shqiptare jo vetëm s'kanë mundur të gjejnë shkakun e vdekjes apo vrasjes siçc...

Menaxheri dhe punonjësja vjedhin 3.5 mln lekë nga kompania ku punonin në Tiranë

Menaxheri dhe punonjësja kanë vjedhur kompaninë në shifrën e 3.5 mln lekëve. "Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar u bë ndalimi i...

Lajme të tjera

Web TV