Rama: 1 miliard lekë më shumë subvencionim i qirasë për tërmetin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Qeveria do të të akordojë 1 miliard lekë më shumë subvencion të qirave për tërmetin në buxhetin e vitit 2022. Kështu bën me dije kryeministri Edi Rama, një ditë para kujtimit të tërmetit 26 nëntorit të vitit 2019, i cili tronditi vendin me epiqendër Durrësin, pasojat e të cilit janë evidente edhe sot.

“1 miliard lekë më shumë subvencionim i qirasë për tërmetin. Buxheti 2022. Shqipëria e ardhmja jonë“, thuhet në postimin e kryeministrit në Facebook.


Të fundit

Rama: 1 miliard lekë më shumë subvencionim i qirasë për tërmetin

Qeveria do të të akordojë 1 miliard lekë më shumë subvencion të qirave për tërmetin në buxhetin e vitit...

Shënime udhëtimi/ Në Apoloninë mitike të Ilirisë

Nga Leonard Veizi Ai është një vend mitik e plot ekspresion. Nëse do të kishin mundësi të flisnin muret dhe kolonat, me siguri do të...

Meta kundërshton Ramën në Prishtinë: “Ballkani i Hapur rrymë serbo-centriste”

Presidenti Ilir Meta zhvilloi dje një vizitë në Kosovë ku kundërshtoi nismën “Ballkani i Hapur”, që është mbështetur nga kryeministri Edi Rama. Konfliktet politike...

Destinacioni nga Presidenca në Foltore

Nga Plator Nesturi Nuk kemi të bëjmë me ndonjë destinacion turistik, por që gjithsesi shërben si promovim i sponsorizuar nga Presidenca për kuvendin e datës...

Dita nis me diell por pasditja rikthen reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit për sot

Paraditja paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku në luginën e Drinit dhe Vjosës vranësirat do jenë më të shpeshta. Parashikohet që pas mesditës...

Lajme të tjera

Web TV