Del në ankand SMS-ja e parë në botë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Grupi britanik i një telekomunikacioni, do të nxirrje në shitje SMS-në e parë në botë në një ankand online.

SMS-ja u dërgua në vitin 1992 në të cilin urohen Krishtlindjet.

Blerësi do të marrë një kopje unike të protokollit origjinal të komunikimit. E gjithë kjo po mbahet në kuadër të një ankandi bamirësie online që do të organizohet nga shtëpia franceze e ankandeve “Aguttes” më 21 dhjetor.

SMS-ja historike ku lexonte “Gëzuar Krishtlindjet” u dërgua më 3 dhjetor 1992 dhe pranuesi ishte Richard Jarvis, punonjës i kompanisë në atë kohë.

Pjesëmarrësit në ankand do të jenë në gjendje të bëjnë oferta duke përdorur kriptomonedhën ethereum (ETH).

Të fundit

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Lajme të tjera

Web TV