LAJM I FUNDIT/ Sali Berisha përjashtohet përgjithmonë nga Partia Demokratike

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryesia e PD ka vendosur të përjashtojë përgjithmonë nga partia ish-kryeministrin Sali Berisha dhe 7 anëtarë të Komisionit të Rithemelimit. Mësohet se pas mbledhjes së djeshme, kryesia e selisë blu ka përjashtuar, Flamur Nokën, Bujar Nishanin, Albana Vokshin, Edmond Spahon, Arben Ristanin dhe Keltis Krujën. Një ditë më parë, Basha mblodhi kryesinë e Partisë Demokratike në selinë blu, dy ditë pas protestës së dhunshme të ish-kryeministrit Sali Berisha të shtunën e 8 janarit..

Mësohet se ky vendim u mor pas me shume se 8 orë diskutime.

Mbledhja e cila nisi rreth orës 19:00 dhe që ka përfunduar pas orës 3 të mëngjesit ka diskutuar në lidhje me protestën e organizuar nga Sali Berisha në ambientet e selisë blu.

Kujtojmë që ky vendim i kryesisë vjen tre ditë pas protestës së dhunshme që Sali Berisha organizoi në selinë e Partisë Demokratike.

Po si nisi “lufta” me Berishën?

Në 19 maj Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli ish-kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij person non grata. Menjëherë pas këtij vendimi, lideri i PD-së, Lulzim Basha përjashtoi nga grupi parlamentar ish-liderin e PD-së, Sali Berisha, deri në zgjidhjen e çështjes me Amerikën.

Në këtë periudhë, Berisha nisi të organizonte takimet e tij që i quajti Foltore dhe që sipas tij qëllim kishin rithemelimin e PD, duke pretenduar se Basha shkeli statutin me vendimin që mori për ta përjashtuar.


Të fundit

LAJM I FUNDIT/ Sali Berisha përjashtohet përgjithmonë nga Partia Demokratike

Kryesia e PD ka vendosur të përjashtojë përgjithmonë nga partia ish-kryeministrin Sali Berisha dhe 7 anëtarë të Komisionit të...

Drejtimi i PD-së/ Basha dhe Berisha përfundojnë në Prokurori

Lulzim Basha dhe Sali Berisha, drejtuesi dhe ish-drejtuesi i PD-së, do të thirren në Prokurori si kundërshtarë, për pasojat që rrodhën nga protesta e...

Horoskopi ditor, 11 janar 2021

Dashi Do kaloni vështirësi te njëpasnjëshme sot juve qe jeni ne një lidhje dhe marrëdhënia me partnerin ka rrezik te vihet përballë sfidave te vështira....

Lajme të tjera

Web TV