SHBA stërvitje në ujërat tona territoriale me marinën shqiptare, Rama merr rolin e kapitenit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Aeroplanmbajtësja “Harry S. Truman”, e cilësua edhe si ‘bisha’ amerikane, po kryen stërvitje intensive në ujërat tona territoriale së bashku me forcat e marinës shqiptare. Ka qenë kryeministri Edi Rama i cili ka ndarë disa video nga stërvitja e përbashkët, ndërsa vetë ndodhen në bordin  e aeroplanmbajtëses “Harry S. Truman”.

“Një ditë mbresëlënëse në aeroplanmbajtësen “Harry S. Truman”, e cila po kryen një stërvitje intensive në ujërat tona territoriale, së bashku me forcat e marinës shqiptare”, shkruan Rama.


Të fundit

SHBA stërvitje në ujërat tona territoriale me marinën shqiptare, Rama merr rolin e kapitenit

Aeroplanmbajtësja "Harry S. Truman", e cilësua edhe si 'bisha' amerikane, po kryen stërvitje intensive në ujërat tona territoriale së...

Donaldi ‘shpërthen keq’ ndaj Beatrixës: Ik atje plesht acarues

Donaldi e quan Beatrixën plesht acarues. Kjo ka ndodhur gjatë qëndrimit brenda në kuti. Teksa po realizonin provën javore nga “Vëllai i Madh”, ata...

OBSH rekomandon dy ilaçe të reja për COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandoi të premten dy ilaçe të reja “baricitinib” dhe “sotrovimab” për trajtimin e COVID-19. OBSH-ja tha se “baricitinib” rekomandohet për pacientët...

PD: Meta në aleancë me Berishën, pati rol aktiv në sulmin e dhunshëm për shkatërrimin e selisë

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me deklaratën e presidentit Ilir Meta. PD thotë se Meta me daklaratën e tij tregoi hapur rolin e...

Kur “kryqëzohej” ministri Hazbiu/ Diskutimi: Shoku Veli, na thuaj se si është ajo puna e armës bastun me dylbi, që u prodhua për armikun...

Nga Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSh-së), të cilat...

Lajme të tjera

Web TV