Pas rikthimit në PD, zbulohet lëvizja e fundit e Berishës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pasi u rikthye në Partinë Demokratike me Komisionin e Rithemelimit, ish kreu i demokratëve, Sali Berisha, duket se ka vendosur të mos e mbyll turin e tij të Foltores nëpër rrethe.

Zyra e tij e shtypit njofton se gjatë ditës së nesërme (e dielë), Berisha do të udhëtojë për në Jug të vendit.

Në orën 11 ai do të zhvillojë një takim me demokratët e Tepelenës dhe dy orë më vonë do të udhëtojë për në Përmet.

Këto janë takimet e para në bazë qëkur Gjykata e Tiranës regjistroi statutin e 11 Dhjetorit duke i dhënë mundësi Berishës dhe deputetëve të tij të shkojnë në selinë e PD-së dhe të njoftojnë riorganizimin e kësaj partie.

Të fundit

Përplasje në parlamentin grek,deputeti i pavarur godet ligjvënësin e ekstremit të djathtë

Një episod i paprecedentë ka ndodhur mëngjesin e së martës midis dy deputetëve grekë në Kuvend. Sipas mediave greke, deputeti...

Punimet në aksin Maliq-Lozhan/Rama: Investim me rëndësi, nxjerr në pah resurset turistike

Vijon puna në aksin rrugor Maliq-Lozhan. Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa pamje në rrjete sociale nga punimet ndërsa e cilëson si një tjetër...

Humbi jetën teksa punonte në Maltë, kush është babai shqiptar i 6 fëmijëve!

Bari Balla është 51-vjeçari shqiptar që humbi jetën më 20 prill Silema, Maltë, pasi çatia e shtëpisë ku po punonte u shemb. Viktima, babai i...

Lanë të ikte djalin e Tom Doshit pas aksidentit/ Merret në pyetje Drejtori i Policisë

Drejtori i Policisë Vendore të Lezhës, Alfred Elezi, është marrë në pyetje nga prokuroria, në lidhje me rastin e aksidentit te djalit të ish-deputetit...

Mesazhi për Meritonin në “Big Love”, reagon Zhaklin Lekatari, ja çfarë thotë për Ilnisën

Gazetarja e njohur, Zhaklin Lekatari, ishte mëngjesin e kësaj të mërkure e ftuar në emisionin “Wake Up”, ku foli pak edhe për “Big Brother...

Lajme të tjera

Web TV