I izoluar në fabrikën e çelikut, ushtari ukrainas humb jetën disa ditë pasi u martua

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Një ushtar ukrainas, i cili ishte izoluar në fabrikën e çelikut Azovstal në qytetin port të Mariupol, vdiq tre ditë pasi u martua, shkruan skynews.

Valeria Karpylenko u martua me Andrii brenda fabrikës së çelikut në një ceremoni ku çifti shkëmbeu unazat më 5 maj. Megjithatë,  Karpylenko vdiq vetëm tre ditë më vonë.

Gruaja e tij Andrii tani ka premtuar se do të arrijë të dalë e gjallë nga fabrika , duke u zotuar se do të “jetojë për burrin e saj”.

Të fundit

Gati “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Presidenti Vladimir Putin ka deklaruar se Rusia do të përgjigjet në të njëjtën mënyrë nëse NATO do të vendoste...

Përmbysje spektakolare nga Novak Djokovic, serbi zgjohet dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Novak Djokovic dëshmoi edhe një herë se ka ‘shtatë jetë’ brenda katër mureve të Wimbledonit . Në fitoren e tij të njëzet e gjashtë...

Tjetër atentat misterioz/ Miku miliarder i Putin gjendet i pajetë në pishinën e banesës

Një biznesmen multi-milioner rus është qëlluar për vdekje në rezidencën e tij, elita e fundit me lidhje me gjigantin energjetik Gazprom që ka vdekur...

Shqiptarët e Kosovës shokohen nga çmimet e shtëpive në Durrës: S’ka më 10€ nata!

Çmimet e apartamenteve me qira në Durrës për këtë sezon veror kanë ndryshuar dhe janë rritur ndjeshëm. Bëhet fjalë për një rritje prej 15%-20%...

Lajme të tjera

Web TV