Koreja e Veriut lëshon 3 raketa balistike drejt Japonisë, ja çfarë po ndodh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Koreja e Veriut lëshoi mëngjesin e sotëm tre raketa balistike drejt Detit të Japonisë. Lajmi u konfirmua nga zyrtarët e Mbrojtjes të Koresë së Jugut.

Provokimi i raportuar vjen pak para vizitës së presidentit amerikan Joe Biden, i cili pritet të vizitojë Korenë e Jugut dhe Japoninë javën e ardhshme.

Sipas medieve të huaja, gjatë këtyre vizitave, Biden do të diskutojë mundësitë për të thelluar marrëdhëniet jetike të sigurisë.

Shefi i Shtabit të Përbashkët të Koresë së Jugut tha në një deklaratë për shtyp se raketat fluturuan drejt ujërave lindore të Koresë së Veriut, por nuk dha detaje të mëtesjshme.

Ndërkohë, ministria e Mbrojtjes e Japonisë konfirmoi gjithashtu lëshimin e një rakete në ujërat e saj.


Të fundit

110-vjetori i Pavarësisë bën bashkë Shqipëri-Kosovë, mbahet sot mbledhja e dy kuvendeve

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, sot në orën 10:00, në Kuvend do të mbahet mbledhje e përbashkët e...

Endri Prifti e kishte ‘prashikuar’ muaj më parë/ Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike’!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, ç’po ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore

Sot moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu në zonën perëndimore dhe reshje bore në verilindje...

Horoskopi ditor, 27 nëntor 2022

DASHI Po vini nga një ditë e përmbajtur. Në fakt, ditët e fundit në punë keni pasur gjysmë kënaqësi dhe nuk dini më si t’i...

Lajme të tjera

Web TV