Ky vëzhgon edhe Kinën nga Prishtina, jo më Ohrin”! Batuta e Ramës me Kurtin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është mbyllur me batuta konferenca për shtyp e dy kryeministrave shqiptarë, Edi Rama dhe Albin Kurti.

Gazetarët kanë pyetur kryeministrin kosovar për Samitin e Ohrit, por ai ju është përgjigjur se nuk ka qenë atje për vëzhgim. I menjëhershëm ka qenë reagimi ironik i Ramës, i cili i tha se Kurti vëzhgon nga Prishtina edhe Kinën, jo më Ohrin.

Kurti: Po të isha në Ohër për vëzhgim, do kishte kuptim të përgjigjesha, ndërsa nga këtu mundem vetëm t’iu përshëndes me shprehjen “Porti i ri i Durrësit, Porti i Thatë i Prishtinës, hekurudha në mes”.
Ram: Edhe po qe për vëzhgues, ky vëzhgon nga Prishtina edhe Kinën, jo më Ohrin, dakord!

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV