test

Conte shtrydh Tottenhamin: Kane vjell dhe Son rrëzohet përtokë i rraskapitur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Antonio Conte nuk humbi kohë. As temperaturat e larta që pritën Tottenhamin e tij në Seul nuk e ndaluan atë. Në seancën e tij të tretë stërvitore në 24 orë në Korenë e Jugut, ai i detyroi lojtarët e tij të bënin një seancë kaq intensive saqë Harry Kane madje u rrëzua në fushë, duke vjellë nga përpjekja e tepërt, i rraskapitur nga lodhja dhe nxehtësia nën sytë e gjashtë mijë tifozëve të Koresë së Jugut. Dhe Son gjithashtu vuan nga tendosja. Ndeshja e parë miqësore është nesër kundër Team K League. Mesazhi i Conte për Tottenhamin e tij, megjithatë, është i qartë: të bëhen serioz, menjëherë.
Kane gjithashtu mbeti i rraskapitur ndërsa u përkul dhe përfundoi i sëmurë

SISTEMI CONTE: “Pas 7 muajsh pune së bashku, skuadra e di se çfarë dua dhe për mua është më e lehtë – tha trajneri në një intervistë për TV e klubit. Ne kemi një bazë mbi të cilën do të ndërtojmë, por duhet të përmirësohemi”. Kjo është arsyeja pse Conte nuk dëshiron të humbasë asnjë minutë, pasi Ventrone i ka bërë lojtarët me një seancë xhiro 4.2 km të gjatë, pavarësisht 30 gradëve dhe lagështisë ekstreme. Conte nuk është në Kore me pushime ose për arsye sponsorizimi, por për të ndërtuar një ekip beteje. Nuk është rastësi që Tottenham tashmë ka sjellë pjesët më të mira të fushatës së tyre të transferimeve në Kore. “Ishte e rëndësishme që këto blerje të kryheshin shpejt, në mënyrë që të fillonte të punonte menjëherë me to, t’i integrojmë në idenë tonë të futbollit dhe të fillojmë përgatitjet për një sezon të ri. Ne duhet t’i integrojmë shpejt ato në atë që kemi ndërtuar tashmë, të sigurohemi që ato të integrohen në sistemin tonë”.

Të fundit

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris. Takimi është zhvilluar në...

Trump me deklarata të forta ndaj Zelenskyt: Shitësi më i madh në histori

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është "shitësi më i madh në histori. Sa herë që vjen në këtë vend ai largohet me 60 miliardë dollarë....

Udhëheqësit botërorë në Samitin e Paqes për Ukrainën që mbahet në Zvicër, ç’do ndodhë?

Udhëheqësit botërorë në samitin e paqes në Ukrainë që po mbahet në Zvicër, pritet të miratojnë një deklaratë që riafirmon integritetin territorial të Kievit. Më...

Lajme të tjera

Web TV