test

De Ligt në Bayern/ Superkërkesa e Juves

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Salihamidzic, drejtori sportiv i bavarezëve, takoi menaxherët e Juventusit në Torino dhe u shpreh se: ka ende distancë midis ofertës dhe kërkesës.

Një hap i vogël drejt Bayern Munich. De Ligt po i afrohet lamtumirës me Juventusin. Operacioni nuk është ende afër vijës së finishit, por rruga e ndjekur është ajo e duhura për ta prerë në një kohë jo shumë të gjatë. Çelësi përfaqësohet nga Robert Lewandowski. Sulmuesi bavarez tashmë ka vendosur të mos rinovojë kontratën e tij që skadon vitin e ardhshëm me klubin gjerman dhe synon të jetojë një përvojë të re profesionale larg Bundesligës. Ashtu si mbrojtësi holandez i cili nuk u hap për zgjatjen e kontratës me Juventusin dhe e kërkoi largimin. Dhe pikërisht nga largimi i qendërsulmuesit polak, Bayern do të marrë burimet e nevojshme për të përfunduar blerjen e De Ligt.

Sulmi i Salihamidžić

Ky është mesazhi i Hasan Salihamidzic drejtuar Juventusit në ndeshjen e djeshme në Continassa. Ish-lojtari i Juventusit u ul në orën 14:45 me një fluturim privat për në aeroportin e Caselle, pikërisht në të njëjtat minuta kur Angel Di Maria u prezantua në stadium. E priste një makinë e dërguar nga Juventusi që e çoi në selinë e klubit bardhezi, ku takoi drejtorin sportiv, Maurizio Arrivabene, dhe drejtorin teknik, Federico Cherubini. Diskutimi zgjati gjithsej rreth tre orë sepse pak para orës 18:00, Salihamidzic u kthye në avionin që e ktheu në Gjermani. Ai tha: ”Kemi biseduar, por nuk mund të them asgjë. A ka optimizëm? Gjithmonë…. Në krahasim, u shfaq përsëri një distancë e qartë midis ofertës dhe kërkesës “.
Juve, Bayern blitz in Turin for De Ligt. Sports director Salihamidzic: 'We  talked. Optimism? There is always, the possibilities … '| Market
Kërkesat e Juventusit

Juve, tashmë e vetëdijshme se duhet të humbasë mbrojtësin, synon të maksimizojë arkëtimin dhe përsëriti kërkesën për të paktën 90 milionë, edhe më mirë nëse 100. Bayern nuk shkoi përtej 60 milionë plus bonuse për një total prej rreth 70. Në qoftë se shitet Lewandowski, atëherë sigurisht burimet e marra do të riinvestohen nga Bayern për De Ligt. Perspektivat, pra, janë pozitive dhe në fakt palët kanë premtuar se do të përditësohen së shpejti. Në mënyrë të arsyeshme, koha nuk duhet të zgjatet shumë, duke pasur parasysh dëshirën e përbashkët për të arritur në vijën e finishit dhe se për nëntë ditë Juve do të niset për në turne dhe për këtë arsye nuk mund ta mbajë çështjen hapur për një kohë të gjatë, duke pasur parasysh se duhet të gjejë edhe një zëvendësues.

Lexo edhe :  Don Omar jep lajmin tronditës: Jam prekur nga kanceri

Vullneti i De Ligt

Bayerni , gjithsesi, mbështetet në një karakter jo indiferent: vullnetin e De Ligt , i cili tani ka zgjedhur bavarezët. Dhe jo tani: kontaktet e para të tij, dukshëm fitimprurëse, me shoqërinë e tij datojnë që nga blerjet e Gravenberch dhe Mazraoui nga Ajax, dy kampionë të ekipit Raiola, të përfaqësuar tani nga Rafaela Pimenta. Avokati brazilian ishte edhe dje në Torino, për nënshkrimin e Pogba -s , por sigurisht edhe për të sjellë dosjen De Ligt. Me Bayernin tashmë ka një marrëveshje për një kontratë deri në vitin 2027 por për momentin shtrëngimi i duarve mungon me Juven. I cili do të favorizohet edhe nga Lewandowski.

Të fundit

Këngëtari shqiptar jep lajmin e bukur, bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur Ermal Meta është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë...

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra dhe gra në mbjelljen, grumbullimin...

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur në Kinë, njoftoi media shtetërore...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese deri tani

Në Skemën Kombëtare të Mbështetjes në Bujqësi 2024, rreth 18 mijë aplikime janë shpallur fituese pas përfundimit të fazës së parë, ndërsa procesi vijon...

4 arsyet psikologjike pse gocat qajnë kur kanë ditëlindjen

Me siguri që edhe ju i keni parë videot e ditëlindjeve që qarkullojnë në platformat Reddit apo TikTok, ku shumica e gocave shfaqen duke...

Lajme të tjera

Web TV