U paraqit në SPAK/ Gonxhja: Isha për një sqarim, s’ka lidhje me detyrën time

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja ka qëndruar përreth 1 orë në ambientet e Gjykatës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK).

Pasi u thirr në SPAK për t’u marrë në pyetje, kreu i DPSHTRR, Blendi Gonxhja sqaroi se ishte thirrur për një verifikim për një çështje të tretë, e cila nuk ka lidhje me funksionin e tij aktual në DPSHTRR.

“Respekt të gjithëve ju se është 41 gradë. Nuk më pyeti njeri dhe s’keni pse vraponi. S’ka lidhje DPSHTRR me arsyen pse isha, për një çështje të tretë se u pyeta për sqarim. Është çështje që nuk ka lidhje fare me Ministrinë që varem, as me rrugët as me DPËSHTRR.

As nuk erdha nga dera e pasme, thjesht ju pashë që vrapuat ndaj për respekt. Megjithatë unë përfaqësoj një figurë publike, nuk mund të jap detaje,. U pyeta për verifikim të një situatë të caktuar. Nuk ka lidhje me asnjë tender, asnjë lloj gjëje dhe me asnjë institucion”, tha Gonxhe.

Të fundit

Nëse lexoni këtë studim nuk do t’i lini më fëmijët me gjyshërit

Në epokën e teknologjisë moderne, shumë fëmijë kalojnë rreth gjysmën e kohës së tyre duke vizituar gjyshërit duke parë...

Kush nga banorët e BBV ka fituar më shumë ndjekës në “Instagram”? Nuk do ta besoni

Social Top 5 është rubrika që jepet çdo të premte në emsionin Live from Tirana ku analizohen shifrat e ndjekësve të banorëve në Instagram. Albi...

U transferua në merkaton e janarit, Bayern pritet të largojë anglezin në fundin e sezonit

Gazeta e njohur gjermane Bild njoftoi sot (e premte) se futbollisti anglez, Eric Dier do të largohet papritur nga Bayern Munich në verë. 30-vjeçari anglez...

Rritja e pagave “shpëton buxhetin” të ardhurat në janar zgjerohen me 8%

Të ardhurat nga tatimet mbi pagat po sjellin pjesën më të madhe të rritjes vjetore te të ardhurave. Në janar të vitit 2024 të...

TRAGJEDI/ Mbytet varka plot me emigrantë, raportohet për viktima

Të paktën pesë emigrantë kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë u plagosën pas përmbytjes së anijes. Menjëherë autoritetet kanë nisur operacionet për shpëtimin e...

Lajme të tjera

Web TV