Covid lë me pasoja Joe Biden, detaji që u vu re nga fjalimi i fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Joe Biden ka rezultuar negativ për Covid-19, tha të martën një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë, pasi presidenti amerikan kollitej në mënyrë të përsëritur gjatë një fjalimi mbi një projektligj që synonte të nxiste industrinë e gjysmëpërçuesve amerikanë.

Presidenti Biden mbajti një fjalim në lëndinën jugore të Shtëpisë së Bardhë për ministrat, anëtarët e Kongresit dhe biznesmenët përpara se të nënshkruante një projekt-ligj që siguron 53 miliardë dollarë në mbështetje të industrisë vendase për të nxitur prodhimin e gjysmëpërçuesve.

Në disa pika të fjalimit të tij, presidentit Biden iu desh të ndalonte, të kthehej anash dhe të kollitej ose të pinte pak ujë, gjë që, siç parashikohej, nuk kaloi pa u vënë re dhe u komentua në rrjetet sociale.

Presidenti 79-vjeçar i SHBA-së së fundmi u raportua dy herë me Covid-19 dhe ishte në karantinë në Shtëpinë e Bardhë deri të dielën.

“Presidenti rezultoi negativ për Covid-19 dje dhe këtë mëngjes”, u tha gazetarëve një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë pas fjalimit të Biden.

Joe Biden ka vuajtur nga astma në të kaluarën, tha korrikun e kaluar koordinatori i Shtëpisë së Bardhë për trajtimin e pandemisë Covid-19, Asish Jha, duke shpjeguar se ai është i prirur ndaj bronkospazmës dhe herë pas here ka përdorur inhalatorë.

Të fundit

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj...

Lirimi i Tahirit nga qelia/ Gazetarja zbulon prapaskenat: Bashkëshortja pësonte kriza…

Gjatë një emisioni televiziv, gazetarja Klodiana Lala zbuloi të tjera detaje në lidhje e çështjen e lirimit të qelisë së ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Gazment Bardhi: Si lindi platforma për bashkimin e Partisë Demokratike

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një intervistë për “Now" me Erla Mëhillin, foli për propozimin e tij për një...

Escobar e Lajçak “zbarkojnë” në Prishtinë, nis takimi me kryeministrin Kurti

Në ndërtesën e Qeverisë ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të dërguarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe të dërguari...

“Kosova nuk është Serbi”/ Deputetja britanike: Qytetarët në veri po kërcënohen

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë, pas tensioneve në veri me serbët. Kearns, e cila është edhe kryetare e Komisionit...

Lajme të tjera

Web TV