Futbollisti dhe trajneri i vitit/ UEFA publikon tre kandidatët finalistë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Karim Benzema, Thibaut Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre kandidatët final të përzgjedhur nga UEFA për trofeun e futbollistit më të mirë të vitit. Fituesi do të shpallet së bashku me trajnerin e vitit, ku në garë janë Carlo Ancelotti, Pep Guardiola dhe Jurgen Klopp, tre nga trajnerët më të mirë në botë. Ndarja e trofeve do të bëhet në Stamboll më 25 gusht, ditë në të cilën do të hidhet shorti për fazën e grupeve në Champions League.Pavarësisht emra të mëdhenj, këtë herë ka pak dyshime në lidhje me fituesit. Karim Benzema shihet si favorit absolut pas një sezoni fantastik të zhvilluar me Real Madrid.

I njëjti diskutim edhe kur bëhet fjalë për trajnerit e vitit, fundja Ancelotti i mposhti të dy, Guardiolën dhe Klopp, në edicionin e fundit të Champions League.

 

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV