Publikohet lista/ Ja maturantët fitues në Universitetin e Mjekësisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Publikohet lista e maturantëve fitues të programeve të studimit që ofron Universiteti i Mjekësisë Tiranë. Dega më e kërkuar mbetet Mjekësia e përgjithshme, me mbi 3183 maturantë, të cilët kanë konkurruar për të fituar këtë program studimi.

I jashtëzakonshëm është interesi edhe për degën e Infermierisë së përgjithshme, ku kanë aplikuar në total 4313 maturantë në gjithë vendin.

Mjekësisë së përgjithshme i janë shtuar 100 kuota më shumë për maturantët e këtij viti dhe rrjedhimisht mesatarja e nevojshme për ta fituar këtë degë studimi është ulur.

Regjistrimet në universitet për raundin e parë fillojnë në datë 2 shtator dhe zgjasin deri më 15 shtator.

 

 

LISTA E FITUESVE


Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV