Meta apo Metaj, ish-Presidenti zbulon se kush ia hoqi “j-në” nga mbiemri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-Presidenti i Republikës, Ilir Meta, aktualisht kryetar i Partisë së Lirisë, i ftuar në “Log.” në Abc të gazetarit Endri Xhafo, i është përgjigjur interesit të panelistëve në emision se si është mbiemri i tij Meta apo Metaj.

I pyetur nga Neritan Alibali se në mos ndryshimi i mbiemrit ka ardhur pas çlirimit pas urdhrit të dhënë gjatë kohës që mbiemrit t’i shtohej një “aj”, ish-Presidenti sqaroi se ai e ka Metaj dhe se “J-në” nga mbiemri ia ka hequr shtypi.

J-në” time ma hoqi shtypi, sepse unë në shkrimet e mia shkruaja Ilir Metaj”, tha ish-Presidenti në “Log.”.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV