Kontrolloni sa njerëz në botë kanë emrin dhe mbiemrin tuaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në vitin 2016, shkencëtarët nga Universiteti i Londrës krijuan një hartë interaktive që zbulon gjithçka rreth mbiemrit tuaj në nivel vendi.

Megjithatë, kjo hartë nuk tregoi se sa i zakonshëm ishte mbiemri në mbarë botën, dhe tani është e mundur ta kontrolloni atë në faqen e forebears.io.

Aty mund të gjeni një hartë argëtuese që tregon se ku jetojnë më shpesh njerëzit me emrin ose mbiemrin tuaj.

Kërkimi është i mundur sipas kontinentit, por edhe sipas vendeve individuale të botës.

Ju shkruani emrin tuaj në motorin e kërkimit dhe ai do t’ju tregojë origjinën e tij, si dhe në cilin vend është më popullor. /O.S

Të fundit

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Operacionet e Policisë, reagon Balla: Po gjurmohen personat me precedentë kriminalë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar gjatë ditës së sotme në lidhje me operacionet e fundit të policisë së shtetit, ku janë arrestuar...

Sikur edhe Metën ta zënë në një kat të tetë!

Nga Frrok Çupi Në një kat të ulët nuk ka asnjë shans që të zihet Ilir Meta. Vetë la për të nënkuptuar se vilën e...

Shëndeti riprodhues/ Qeveria hedh për konsultim projektligjin

Një grua mund të bëhet nënë përmes riprodhimit të asistuar  pasi të ketë kaluar 18 vjeçe  dhe deri në moshën 53 vjeçe. Qeveria ka hedhur...

Lajme të tjera

Web TV