Edi Rama publikon pamjet e gjimnazit “Sami Frashëri”, hap dyert për 1,500 nxënës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama publikon pamjet e gjimnazit të rindërtuar “Sami Frashëri” në Tiranë dhe thotë se objekti i ri arsimor do të hap dyert për 1,500 nxënës. Gjimnazi u ndërtua nga e para ën kuadër të procesit të rindërtimit.

“Gjimnazi “Sami Frashëri”, është qershia mbi tortë në koleksionin e shkollave të ndërtuara për vitin e ri arsimor në listën e 12 shkollave të reja të ndërtuara nga e para në Tiranë”, shkruan Rama, teksa liston edhe 12 shkollat e tjera që janë hapur këtë vit të ri shkollor.

 1. Shkolla “Sami Frasheri” për 1500 nxënës
 2. Shkolla 9-vjecare “Bashkim Fino” për 900 nxënës
 3. Shkolla 9-vjecare “Andrea Stefani” për 900 nxënës
 4. Shkolla 9-vjecare “Nënë Tereza” për 900 nxënës
 5. Shkolla “John Kennedy” për 630 nxënës
 6. Shkolla “Sevasti Qirjazi” për 630 nxënës
 7. Shkolla “Luan Hajdaraga” për 630 nxënës
 8. Shkolla 9-vjecare “Kiço Blushi” për 600 nxënës
 9. Shkolla 9-vjecare “Klodian Tanushi” Dajt për 600 nxënës
 10. Shkolla 9-vjecare “Lek Gjiknuri” për 330 nxënës
 11. Shkolla 9-vjecare “Dritas” Zall Herr për 216 nxënës
 12. Shkolla “Rufan Hakrama” Pezë për 120 nxënës

Të fundit

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Lajme të tjera

Web TV